Ako si vybrať bežecké tenisky – Omladnut.sk

Ako si vybrať bežecké tenisky

Radi by ste začali behať, ale chýbajú vám k tomu poriadne tenisky? Perfektne sadnúca teniska je predpokladom k úspechu. Nevadí, že nebeháte ako profesionálni závodníci. Môžete si však dopriať rovnaké pohodlie – vaše nohy si ho určite zaslúžia!

Ako našľapujeme: aplikácia Precision Fit – klúč k úspešnému výberu

Prvým krokom k výberu dobrej  tenisky je zistiť, aký máte typ nášľapu. Pokiaľ nosíte na beh nevhodné tenisky, následky na seba nenechajú dlho čakat. Všeobecne rozlišujeme medzi nášľapom neutrálnym, pronačným a supinačným. Ako však zistiť, ktorý nášľap máte? Nie je nič jednodušie, ako vyskúšať si aplikáciu Precision Fit na adrese www.myprecisionfit.com. V príjemnom webovom prostredí postupne zadávate všetky informácie dôležité pre vyhodnotenie štýlu vášho behu.

Ako si vybrať tu správnu veľkosť

Všeobecnou radou pri výbere tenisiek je – vyberte si dostatočne veľké tenisky, radšej až o číslo väčšie. „Žiadny z vašich prstov by nemal narážať na vnútornú špičku. Pri dlhšom behu vám prsty nebudú narážať do tenisky a všetko ostane tak, ako má byť,“ vysvetľuje Jiří Čepura, brand manažér japonskej značky špičkovej bežeckej obuvi Mizuno.

Máte nadváhu?

Veľa ľudí si vyberá tenisky podľa dizajnu, prípadne farby. Lákajú nás modely ľahké ako pierko. Pokiaľ však máte nadváhu, na podobný typ rýchlo zabudnite a siahnite po teniskách s dobrou podporou. Sú síce drahšie a spravidla aj ťažšie, ale výborne tlmia dopady a šetria tak vaše kĺby.

Pre bežcov s neutrálnym až supinačným nášľapom:

Mizuno Wave Rider 17

Ľahučká klasika s medzipodošvou s technológiou U4iC. Doporučená cena: 145 €

 

 

 

 

 

Pre bežcov vyššej váhovej kategórie s pronančným nášľapom:

Mizuno Wave Paradox

S maximálnym odpružením pre tlmenie nárazov. Doporučená cena: 145 EUR

Foto: Pholt.com a Mizuno

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.