Ako si rozjasniť a zväčšiť oči – Omladnut.sk

Ako si rozjasniť a zväčšiť oči

Oči sú vraj oknom do duše. My ženy túžime po krásnych veľkých a zvodných očiach. Máme pre vás zopár trikov ako si ich zvýrazniť. Radí Jarmila Zedníková-Šteflová, vizážistka značky Dermacol.

 

 

1. Správny tvar obočia je veľmi dôležitý

Tvar obočia môže zmeniť výraz celej vašej tváre. Vychádzajte z prirodzeného tvaru obočia, ktoré upravíte podľa potreby. Obočie je dobré jemne zvýrazniť ceruzkou alebo tieňmi, aj pri tom však rešpektujte jeho prirodzenú farbu. Ak ste svetlý typ, s príliš tmavým obočím by ste pôsobili neprirodzene. Dobrým trikom je aplikovať svetlučký, ľahko sa trblietajúci očný tieň tesne pod líniu obočia – váš pohľad sa krásne prejasní a oči budú vyzerať väčšie. Ak si nie ste istá, ktorý tvar je pre vás ten pravý, nechajte si poradiť od profesionálov a potom už požadovanú formu obočia iba udržujte.

Tip: Vyskúšajte ceruzku na vykreslenie obočia Soft Eyebrow Pencil (3,80 eur) s kefkou od značky Dermacol.

2. Bez riasenky to skrátka nejde…

Ak chcete docieliť väčšie oči, investujte do skutočne kvalitnej riasenky. Štetec by mal byť primerane veľký a najmä veľmi hustý, aby riasy nezlepoval, ale naopak pekne oddelil. Riaseniu naneste vo viacerých vrstvách.

Tip: Vyskúšajte intenzívne čiernu predlžujúcu špirálu Black Sensation (7,69 eur) od značky Dermacol.

3. Aké očné tiene?

Ak potrebujete rozjasniť vašu vizáž, používajte svetlejšie očné tiene. A oveľa lepšie bude, ak nezostanete len pri jednom, ale na viečko aplikujete aspoň dva odtiene. Postupujte od najsvetlejšieho odtieňa vo vnútornom kútiku oka až po tmavšiu (ale nie úplne tmavú) farbu na vonkajšom kútiku. Dobrým trikom je nepoužívať rovnakú farbu očného tieňa, ako majú vaše oči. Spoľahnite sa skôr na kontrast alebo zaujímavé farebné kombinácie.

Tip: Vyskúšajte očné tiene Duo Eye Shadow (4,59 eur) od značky Dermacol. Vybrať si môžete z niekoľkých farebných kombinácií.

4. Aj s linkami sa to dá

Nič opticky nezmenší oči tak, ako tmavé linky okolo celých očí. Ak sa však linky nechcete vzdať, nemusíte. Iba ju neaplikujte do vnútorného kútika oka, ale začnite približne v dvoch tretinách očného viečka. Ak vám to tvar očí dovoľuje, môžete linku viesť smerom nahor a trochu ju predĺžiť.

Tip: Kolekcia očného make-upu Black Sensation od značky Dermacol, v ktorej nájdete rad očných ceruziek, tieňov a fixku v sýto čiernej farbe.

 

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.