Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

8 spôsobov ako si počas dovolenky chrániť vlasy i pokožku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-05-25 08:58:09

Ako si čo najviac užiť slnečné lúče bez poškodenia vlasov a pokožky? Prinášame vám účinné tipy ako eliminovať negatívny dopad slnka a morskej vody na korunu krásy a jemnú pokožku.

1. Ochranný sprej

UV žiarenie je hrozbou číslo jeden, ktorá vaše vlasy dokáže skutočne zničiť. Jednoduchou radou je nanesenie ochranného spreju po celej dĺžke vlasov, ktorý vlasom poskytne bariéru pred slnečnými lúčmi, predíde ich nadmernému vysušovaniu a farbeným vlasom navyše zaistí sviežu farbu vlasov po dlhší čas. Sprej aplikujte ešte pred bezprostredným pobytom na slnku.

2. SPF na olejovej báze

Použitie krému s ochranným faktorom SPF je samozrejmosť, ktorú zrejme pripomínať nemusíme. Skúste však vymeniť klasické krémy za SPF ochranu na olejovej báze. V obchode takéto výrobky nájdete vo forme olejových sprejov a vašu pokožku ochránia nielen pred spálením, ale jej zároveň dodajú potrebnú hydratáciu. Slnko ani slaná voda vašu pokožku viac nebudú vysušovať.

3. Namočte si vlasy

Tento trik sa vám možno bude zdať zvláštny, no odborníci na krásne vlasy radia, ešte pred vstupom do mora svoje vlasy namočiť čistou vodou. Tá vytvorí akúsi ochrannú bariéru, ktorá minimalizuje preniknutie morskej vody a soli do vlasovej štruktúry.

ochranna vlasov pred slnkom

4. Hydratácia

Je už zvykom, že po dni strávenom na slnku pokožku krémom či olejom dokonale hydratujeme. Našim ďalším tipom je však pokožku zvlhčiť a hydratovať ešte pred pobytom na pláži. Pozor si však dajte na to, aby ste si aplikovali vždy hypoalergénny prípravok a vyhli sa tak precitlivenej pokožke.

NÁŠ TIP: Najlepší spôsob ako získať zdravú a krásne snedú pokožku.

5. Dajte vlasom oddych

Nie je tajomstvom, že naše vlasy poškodzujú okrem slnka i tepelné úpravy fénom či žehličkou na vlasy. Ak sa chystáte opaľovať alebo vás onedlho čaká dovolenka, dajte pár dní pred ňou vlasom vydýchnuť. V praxi to znamená, žiadne náročné stylingy a úpravy. Vlasy tak budú neskôr na slnku viac odolné a menej náchylné na poškodenie.

rozpustené vlasy

6. Špeciálny kondicionér

Ďalšou letnou vychytávkou je vlasový kondicionér, ktorý sa nezmýva a ostáva tak vo vlasoch pôsobiť po celý deň. Je to niečo podobné ako hydratácia pokožky ešte pred opaľovaním, ktorú odporúčame vyššie. Neoplachový kondicionér ochráni vlasy od slnečného žiarenia, vysúšania morskou vodou a niektoré dokonca ochránia farbu vlasov.

7. Ochrana hlavy

Azda najúčinnejšou radou ako vlasy pred slnkom chrániť je nosenie pokrývky hlavy. Spojíte tak príjemné s užitočným, pretože dnes v obchodoch nájdete neskutočné množstvo nádherných klobúkov, ktoré sa budú na pláži vynímať. Dobrým tipom je, klobúk si kúpiť priamo na dovolenke z ktorej si tak odnesiete pekný a zároveň užitočný suvenír.

ochranna klobúk

8. Pitný režim

Telo je potrebné hydratovať nielen zvonku ale i zvnútra. Na to je najlepšia čistá voda, ktorej príjem by ste mali v lete zvýšiť na maximum. Slnko, vietor, morská voda, to sú vplyvy ktoré naše telo poriadne dehydrujú. Doprajte mu preto pravidelnú dávku tekutín, ktoré potrebuje.

Chystáte sa tento rok na dovolenku? Aké sú vaše zaručené tipy ako predísť zničenej pokožke a vlasom? Podeľte sa o ne s nami prostredníctvom komentárov.

 

 

 

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.