Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

5 spôsobov ako vás minimalizmus urobí šťastnejšou

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2019-02-16 16:34:15

Máte niekedy pocit, že je život príliš zložitý? Častokrát sme to my, kto ho príliš komplikuje. Hromadíme veci a myšlienky, ktoré nás poriadne vyčerpávajú. Máme veľa a zároveň nič. Spoznajte minimalizmus, ktorý vám do života prinesie nový zmysel.

Čo je minimalizmus?

Pojem minimalizmus evokuje v mnohých ľuďoch akúsi obetu vlastných vecí. V skutočnosti však minimalizmus spočíva v zbavovaní sa nepotrebných vecí. Svojim spôsobom ide o životný štýl, ktorý vás motivuje k tomu, aby ste zo života postupne odstránili neporiadok v rôznej forme a sústredili sa na to, čo je naozaj dôležité. V tejto dobe máme naozaj častokrát viac, ako v skutočnosti potrebujeme.

Predstavte si napríklad, že máte migrénu a na internete začnete hľadať vhodný liek. Po určitej dobe vás nadbytok informácií pohltí tak, že sa vaše bolesti hlavy nakoniec len prehĺbia. Toto je len banálny príklad toho, že aj nadbytok môže byť niekedy na škodu. Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, čo nám minimalizmus môže ponúknuť.

Zlepšuje organizáciu

S menším počtom vecí v dome, je aj upratovanie jednoduchšie. Rozdeľujte si veci ako spodné prádlo, opasky, kabelky a podobne do úložných boxov. Ak sa začnú plniť a veci sa tam začnú hromadiť, viete, že kupujete viac, ako potrebujete. Navyše takto priehľadne uložené veci, bude vždy jednoduché nájsť. Pravidlo minimalizmu hovorí aj o odvykaní si od impulzívneho nakupovania. Zrejme každá žena vie, o čom hovoríme. Všeobecné pravidlo minimalizmu hovorí, že to, čo sme viac ako mesiac nepoužili, je nepotrebné. Pokúste sa na veci pozrieť zblízka, rozanalyzovať ich a oddeliť tak potreby od požiadaviek resp. chuti niečo vlastniť. Návrat do čistého domova vás určite bude tešiť a upokojovať.

usporiadanie vecí

Znižuje stres

Tak ako zo života vypustíte nepotrebné, vypustíte zároveň aj stres. Ide o akúsi slobodu a motiváciu vložiť čas a úsilie do vecí, v ktoré veríte. Podobne to platí aj s ľuďmi, ktorí vás obklopujú. Zamerajte sa na ľudí, ktorí vám skutočne rozumejú a chcú, aby ste rástli. S menším počtom vecí o ktoré sa budete musieť starať, získate viac času na starostlivosť o seba.

Šetrí čas

Ktorá žena by nepoznala pocit, keď sa so zúfalstvom díva do plnej skrine a nemá si čo obliecť. Minimalizmus jasne radí, že s menším výberom sa váš rozhodovací proces výrazne uľahčí. Váš šatník by mali podľa minimalizmu tvoriť jednoduché a ľahko kombinovateľné kúsky oblečenia. Príkladom sú aj úspešní ľudia ako napríklad Steve Jobs, ale aj mnohí dizajnéri, ktorí sa odievajú do jednoduchých, väčšinou jednofarebných kúskov. Dôvodom je ušetrenie času na dôležitejšie veci.

minimalizmus šetrí časPrináša zmysluplnejší život

Podľa minimalizmu je potreba za každú cenu držať krok s najnovšími trendmi  a kupovať neustále nové veci, len dočasnou formou šťastia. Cvičením minimalizmu sa naučíte nechcieť viac, než potrebujete. Skvelým spôsobom ako na to, je oceniť a tešiť sa z vecí, ktoré už máte. Najviac pritom dokážete oceniť veci, ku ktorým vás viažu pekné spomienky a určitý vzťah. Minimalizmus vám taktiež poskytne viac času na to, čo je skutočne dôležité – na vašich blízkych.

minimalizmus a triedenie myšlienok

Zvyšuje sebavedomie

Ak začnete minimalizmus skutočne praktizovať, zmeniť by sa mal aj vás pohľad na život, ako taký. Postupom času sa stanete menej ovplyvniteľný rozhodovaním iných ľudí. S menším počtom vecí, ktoré váš život ovplyvňujú, získate väčšiu istotu vo veciach, v ktoré veríte. Materialisti mávajú vraj tendenciu hromadiť veci, najmä kvôli nízkemu sebavedomiu a pocitu nespokojnosti.

Minimalizmus je teória, ktorá má každému z nás čo ponúknuť, treba si len vybrať to svoje, Nemusíte sa hneď vzdať všetkého, stačí si len vytriediť nevyužívané veci, odviazať sa od nadbytočných myšlienok či ľudí, ktorí vám do života viac neprinášajú šťastie. Uvidíte, že sa vám razom bude dýchať akosi ľahšie.

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom