Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

5 pracovných schopností, ktoré budú v roku 2019 najžiadanejšie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2019-02-24 16:35:30

Túžite po kariérnom raste alebo zmene zamestnania? Spoznajte 5 vlastností, ktoré vám v roku 2019 prinesú na pracovnom trhu veľké výhody. Vlastníte niektorú z nich?

1. Kreativita

Kreativita alebo aj tvorivosť je jednou z vlastností, v ktorých stroje nedokážu nahradiť ľudí. A práve kreativita, patrí k čoraz viac vyhľadávaným a oceňovaným pracovným schopnostiam. Pozrieť sa na problém a jeho riešenie celkom iným, kreatívnym spôsobom je v pracovnom prostredí veľkým plusom. Cibriť svoju kreativitu môžete rôznymi cvičeniami ako sú myšlienkové mapy či obrazové mapy alebo kreatívne koníčky. Pri kreovaní svojich schopností, vám pomôžu aj niektoré pravidelné návyky úspešných žien.

kreatívna technika

2. Presvedčivosť

Že nie ste typ, ktorý bude iných k niečomu presviedčať? Chyba! Pre váš kariérny úspech a rast je výhodné, ak si schopnosť nenásilne presviedčať vybudujete. Či už pôjde o presadenie vášho názoru na porade alebo predstavenie produktu klientovi, presvedčivosť vo svojom živote mnohokrát oceníte. Buďte presvedčená o svojom tvrdení a naučte sa ho predať i ostatným.

umenie presvedčiť ostatných

3. Spolupráca

Schopnosť byť tímovým hráčom, je jednou za najoceňovanejších pracovných vlastností vôbec. Nezáleží na tom, v akom prostredí pracujete, vedieť počúvať a akceptovať svojich kolegov je alfou a omegou dobrého tímu. Práve ženy bývajú vďaka svojej schopnosti spolupracovať s inými a vytvárať si dobré pracovné vzťahy, oceňovanými líderkami.

Mohlo by vás zaujímať: Nájdite svoje silné stránky, využijete ich v podnikaní aj v živote

4. Prispôsobivosť

Hovorí sa, že zmena je život. A to nielen v osobnom, ale i pracovnom živote. Mnohé firmy pochopili, že práve zmeny a inovácie ich posúvajú ďalej. Nezaspite preto na vavrínoch a prijmite zmeny s pozitívnym prístupom. Nadšenie skúšať a učiť sa nové veci, sú skvelým spôsobom ako napredovať. Nechápte preto prispôsobivosť ako nutné zlo, ale naopak, ako vlastnosť, ktorá vám pripíše kariérne i osobné plus.

prispôsobivosť v práci

5. Časový manažment

Čas sú peniaze, o tom niet pochýb. Schopnosť vedieť si zadeliť čas využijete rovnako v osobnom, ako pracovnom živote. S pribúdajúcimi zodpovednosťami a úlohami, sa vám možno často stáva, že v práci ostávate dlhšie a občas na niečo zabudnete. V dnešnej rýchlej dobe je časový manažment nevyhnutnosťou. Pomôcť vám môžu týždenné alebo denné rozvrhy práce alebo online aplikácie, ktoré poslúžia ako časový harmonogram. Prečítajte si tiež, ktoré veci vás najčastejšie oberajú o čas.

časový rozvrh

Toto bolo 5 jemných schopností, ktoré váš kariérny profil výrazne posilnia. Nič sa však nedeje, ak  neovládate všetky spomenuté. Sústreďte sa na svoje silné vlastnosti a na tých slabších zatiaľ vytrvalo pracujte.

 

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom