5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

5 pracovných schopností, ktoré budú v roku 2019 najžiadanejšie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2019-02-24 16:35:30

Túžite po kariérnom raste alebo zmene zamestnania? Spoznajte 5 vlastností, ktoré vám v roku 2019 prinesú na pracovnom trhu veľké výhody. Vlastníte niektorú z nich?

1. Kreativita

Kreativita alebo aj tvorivosť je jednou z vlastností, v ktorých stroje nedokážu nahradiť ľudí. A práve kreativita, patrí k čoraz viac vyhľadávaným a oceňovaným pracovným schopnostiam. Pozrieť sa na problém a jeho riešenie celkom iným, kreatívnym spôsobom je v pracovnom prostredí veľkým plusom. Cibriť svoju kreativitu môžete rôznymi cvičeniami ako sú myšlienkové mapy či obrazové mapy alebo kreatívne koníčky. Pri kreovaní svojich schopností, vám pomôžu aj niektoré pravidelné návyky úspešných žien.

kreatívna technika

2. Presvedčivosť

Že nie ste typ, ktorý bude iných k niečomu presviedčať? Chyba! Pre váš kariérny úspech a rast je výhodné, ak si schopnosť nenásilne presviedčať vybudujete. Či už pôjde o presadenie vášho názoru na porade alebo predstavenie produktu klientovi, presvedčivosť vo svojom živote mnohokrát oceníte. Buďte presvedčená o svojom tvrdení a naučte sa ho predať i ostatným.

umenie presvedčiť ostatných

3. Spolupráca

Schopnosť byť tímovým hráčom, je jednou za najoceňovanejších pracovných vlastností vôbec. Nezáleží na tom, v akom prostredí pracujete, vedieť počúvať a akceptovať svojich kolegov je alfou a omegou dobrého tímu. Práve ženy bývajú vďaka svojej schopnosti spolupracovať s inými a vytvárať si dobré pracovné vzťahy, oceňovanými líderkami.

Mohlo by vás zaujímať: Nájdite svoje silné stránky, využijete ich v podnikaní aj v živote

4. Prispôsobivosť

Hovorí sa, že zmena je život. A to nielen v osobnom, ale i pracovnom živote. Mnohé firmy pochopili, že práve zmeny a inovácie ich posúvajú ďalej. Nezaspite preto na vavrínoch a prijmite zmeny s pozitívnym prístupom. Nadšenie skúšať a učiť sa nové veci, sú skvelým spôsobom ako napredovať. Nechápte preto prispôsobivosť ako nutné zlo, ale naopak, ako vlastnosť, ktorá vám pripíše kariérne i osobné plus.

prispôsobivosť v práci

5. Časový manažment

Čas sú peniaze, o tom niet pochýb. Schopnosť vedieť si zadeliť čas využijete rovnako v osobnom, ako pracovnom živote. S pribúdajúcimi zodpovednosťami a úlohami, sa vám možno často stáva, že v práci ostávate dlhšie a občas na niečo zabudnete. V dnešnej rýchlej dobe je časový manažment nevyhnutnosťou. Pomôcť vám môžu týždenné alebo denné rozvrhy práce alebo online aplikácie, ktoré poslúžia ako časový harmonogram. Prečítajte si tiež, ktoré veci vás najčastejšie oberajú o čas.

časový rozvrh

Toto bolo 5 jemných schopností, ktoré váš kariérny profil výrazne posilnia. Nič sa však nedeje, ak  neovládate všetky spomenuté. Sústreďte sa na svoje silné vlastnosti a na tých slabších zatiaľ vytrvalo pracujte.

 

Najnovšie články

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy

Trendy v interiéri: Kúpeľňa s vôňou dreva 

Ako spoznať, že nastal správny čas na výmenu matraca

Tenisky, ktoré šetria vaše kĺby a väzy

Domáca starostlivosť, ktorá vám pomôže cítiť sa skvele

3 prírodné kúpaliská v Prahe, ktoré musí vyskúšať každý otužilec

Chudnite s rozumom: sú doplnky stravy skutočným pomocníkom?