5 myšlienok, po ktorých sa priberá – Omladnut.sk

5 myšlienok, po ktorých sa priberá

Chudnutie máme najmä v hlave, vo svojej mysli. Naša pevná vôľa je kľúčom k úspešnému zbavovaniu sa nadbytočných kilogramov. Ktoré myšlienky nám našu snahu najviac kazia?

1.       Zhreším len teraz a potom už si budem dávať pozor

Jeden vyprážaný rezeň predsa nezaškodí, že? Je možno vynikajúcou prestávkou v „mučivom“ stravovaní ale ak nepochopíte celú filozofiu zdravého stravovania a neosvojíte si jej návyky budete stále bojovať s jojo efektom. Schudnete trápením a potom neodoláte jednému reznu, ktorý vám rozvíri chuťové poháriky a už to pôjde…hranolčeky, koláčik…hmmmm…

2.       Mužovi sa nepáči moja postava, musím schudnúť.

Chudnete v prvom rade kvôli sebe, nie kvôli okoliu. Napíšte si na papier obraz sveta, v ktorom ste štíhla. Čo to pre vás znamená, aké to má výhody, aký prínos má zdravý životný štýl do vášho života? Sama budete prekvapená aká to bude obrovská motivácia.

3.       Obezitu máme v rodine.

Je pravdou, že genetika sa na našom vzhľade podpisuje. Za svoj životný štýl však zodpovedá každý sám. Zamerajte sa na svoju kondíciu a snažte sa predísť dedičným ochoreniam spojeným s obezitou ako sú napríklad cukrovka a pod.

4.       Chudnúť v zime sa neoplatí

Túto zimu naberiete kilečko, ďalšiu dve a ďalšiu tri. A zrazu sa začnú na jar odhadzovať kabáty a vy budete buď vo veľkom strese, že musíte schudnúť alebo naopak sa na to vykašlete.  Schudnúť bude potom oveľa ťažšie.

5.       Po cvičení si môžem dovoliť všetko

Najhoršie čo môže byť je odmeňovať sa jedlom.  Prirodzene nadhodnocujeme množstvo kalórii, ktoré sme spálili a naopak nad číslom s kalóriami svojho obľúbeného hamburgera privierame oči.  A tak sa to postupne nabaľuje…a nedarí sa chudnúť. Takže neskôr demotivované mávneme rukou a priberáme pekne ďalej.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.