Unikátna výstava OKO. Pozrite sa na svoj zrak inak – Omladnut.sk

Unikátna výstava OKO. Pozrite sa na svoj zrak inak

Výstava OKO odhalí tajomný očný mikrosvet interaktívnym a zábavným spôsobom. Jej organizátor, Očná klinika NeoVízia, chce návštevníkom netradičným spôsobom priblížiť ľudské oko, očné operácie v minulosti a dnes.
Od 16. januára 2012 budú môcť návštevníci bratislavskej EUROVEA vojsť do nadrozmerného 3D modelu ľudského oka a pozorovať, ako to v jeho útrobách funguje.

V historickej očnej ambulancii odhalia šokujúce metódy, ktorými liečili očné ochorenia v starovekom Egypte, v stredoveku či 19. storočí. Pomocou dotykového simulátora na vlastné oči zažijú, ako vidí človek s dioptriami -25, degeneráciou sietnice či zeleným zákalom.

NADROZMERNÝ 3D MODEL OKA
Unikátne umelecké dielo vytvorila známa slovenská výtvarníčka a sochárka Veronika Gabčová Lučeničová. Návštevníci budú môcť vojsť do vnútra 3D oka a pozorovať, ako to v jeho útrobách funguje. Hravou formou si môžu vyskúšať implantáciu umelej vnútroočnej šošovky ako pri operácii sivého zákalu. Premenia sa na ´mikrochirurga ´ a vykonajú simulovanú laserovú operáciu pomocou najmodernejšieho femtosekundového lasera.

AMBULANCIA OČNÉHO LEKÁRA Z 18./ 19. STOROČIA
Trpieť očnými ochoreniami v staroveku, stredoveku či 18. storočí nebola žiadna slasť. Pacienta liečili šamanizmom, krokodílím trusom, jašteričou krvou a detskou stolicou. Úspešnosť operácie predstavovala zhruba 10% prípadov. Ak pacient neoslepol na následky nevhodnej operačnej metódy, mohol sa tešiť na následné infekcie z nečistých chirurgických nástrojov. V historickej očnej ambulancii nájdu návštevníci originálne lekárske prístroje z prelomu 18. a 19.storočia.  … vitajte v šokujúcom svete očnej medicíny pred 20. storočím…

INTERAKTÍVNE OČNÉ HRY  
Na dotykovom simulátore návštevníci na vlastné oči uvidia svet tak, ako ho vníma človek s dioptriami -25, degeneráciou sietnice či zeleným zákalom. Zábavné očné klamy, testy farebného či 3D videnia odhalia, ako je na tom ich zrak.

REALITA ALEBO SCI-FI?
Návštevníci spoznajú prevratné technológie, vďaka ktorým sú dnes očné operácie bezpečné, šetrné, rýchle a bezbolestné.

BOHATÝ SPRIEVODNÝ PROGRAM
Bezplatné očné vyšetrenia – odborníci Očnej kliniky NeoVízia vo vybrané dni návštevníkom bezplatne vyšetria zrak.
Rýchlo kurz čítania z očí –  prednáška z oblasti neverbálnej komunikácie o tom, čo naše oči prezrádzajú o charaktere človeka ako z nich vyčítať záujem partnera.  
Kreatívne dielne pre deti – tvorba optických hračiek s akademickou maliarkou a sochárkou Veronikou Gabčovou Lučeničovou.

Výstava OKO odštartuje v pondelok 16. januára 2012 v bratislavskom nákupnom centre EUROVEA. Po hlavnom meste sa presťahuje do Trnavy, v Nitry a do Košíc. www.vystavaoko.sk.

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.