Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Toto sú 4 najčastejšie nedokonalosti pleti a tipy ako ich odstrániť

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-09-26 15:41:18

Ako zlepšiť stav pleti a konečne sa zbaviť všetkých nedokonalostí? Vyskúšajte prírodné pleťové oleje, ktoré vyliečia rôzne problémy a vašej pleti prinavrátia zdravý a svieži vzhľad.

Pozreli sme sa bližšie na štyri najčastejšie nedokonalosti na pleti, s ktorými ženy denne bojujú. Pri liečbe problémov, akými sú akné, jazvy po akné, vačky pod očami, ale i strie, účinne pomáhajú prírodné esenciálne pleťové oleje. Stačí si vybrať ten správny a možno i váš problém bude konečne zažehnaný.

Akné

Azda najčastejším kožným problémom, ktorý trápi rôzne vekové skupiny je nepríjemné akné. Príčiny vzniku akné môžu byť rôzne, v závislosti od životosprávy, hladiny hormónov, stavu pokožky a podobne. Problematike akné sme sa rozsiahlejšie na našej stránke venovali už v minulosti. Ak vám však klasická liečba nezaberá, vyskúšajte siahnuť po prírodných esenciálnych olejoch. Našim prvým tipom je čajovníkový olej, známy aj ako tea tree olej. Olej z čajovníka má antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti, je preto vhodný najmä na pokožku s nadmernou tvorbou mazu. Druhým populárnym olejom v boji proti akné je levanduľový olej, ktorý má celý rad pozitívnych účinkov na pleť. Podobne ako čajovníkový olej, je olej z levandule protizápalový a na pleť pôsobí upokojujúco. Okrem toho pleti dodá potrebné antioxidanty a zdravý vzhľad.

oleje na liečbu akné

Jazvy po akné

Ďalšie nedokonalosti na pleti s ktorými ženy často bojujú, priamo nadväzujú na vyššie spomínaný problém, akné. Ak bolo akné na vašej pleti dlhodobou súčasťou, je viac než pravdepodobné, že v post štádiu za sebou zanechalo nepríjemný odkaz, v podobe jaziev. Jazvy po akné nemusia predstavovať nezvratnú katastrofu, pleti však treba dopriať extra starostlivosť. Jeden zo spôsobov je používanie konopného oleja, ktorý má na zlepšenie stavu pleti po akné, preukázateľné účinky. Konopný olej je jedným z najbohatších rastlinných zdrojov kyseliny linolénovej a esenciálnej mastnej kyseliny omega-3, ktorá pomáha budovať zdravé kožné bunky, potrebné na vyblednutie tmavých škvŕn a jaziev. Aplikovanie konopného oleja priamo na postihnuté miesto, pomáha tiež znížiť opuch, podráždenie a začervenanie, ktoré akné často sprevádza.

Vačky pod očami

Pod unavený a nie veľmi svieži vzhľad ženskej tváre, sa najčastejšie podpisujú výrazné kruhy, opuchy, či vačky pod očami. Ak podobný estetický problém trápi i vás, vyskúšať môžete okrem klasických očným krémov, starostlivosť o očné okolie pomocou oleja z ruže pelargónie. Tento olej má pozitívne účinky pri uvoľňovaní zadržiavanej vody v tele, ktorá býva častou príčinou vzniku vačkov pod očami. Olej z ruže pelargónie je vhodný na zrelú pleť, ktorú okrem nepríjemných opuchov, zbaví i jemných vrások a línií v oblasti očného okolia.

vačky pod očami

Strie

Nedokonalosti na pokožke, ktoré ženy najčastejšie obťažujú, sa nemusia vždy vyskytovať len na tvári. Dobre známym problémom, ktorý poznajú predovšetkým mamičky, sú strie. Strie vznikajú ako príčina straty elasticity pleti a to najmä pri výraznom nadbytku a následnom úbytku váhy. Ak si neviete so striami na bruchu, zadku či stehnách poradiť, stavte na kvalitný arganový olej. Arganový olej je jeden z najpopulárnejších esenciálnych olejov vôbec a to vďaka jeho blahodárnym účinkom na elasticitu pokožky a tvorbe kolagénu. Je bohatý na antioxidanty a vitamín E, práve vďaka ktorému je v boji proti striám jednotkou. Vitamín E pokožku vyživuje a dodáva jej tak hladší a zdravší vzhľad.

Hydratačná maska na tvár

Ako bonus na záver, sme si pre vás pripravili jednoduchý recept na domácu masku na tvár. Či už vás trápi jeden z vyššie spomínaných problémov alebo si len chcete dopriať relax, táto maska je výborným spôsobom ako pleť vyživiť.

Potrebovať budete:

  • ½ avokáda
  • 1 lyžičku medu
  • 1 lyžičku bieleho jogurtu
  • 1 kvapku oleja zo santalového dreva
  • 1 kvapku levanduľového oleja

Postup na prípravu masky je veľmi jednoduchý. Stačí ak všetky uvedené ingrediencie dôkladne zmiešate a nanesiete na vopred vyčistenú pleť. Masku nechajte pôsobiť aspoň 20 minút, aby všetky výživné látky prenikli a následne umyte vlažnou vodou. Po aplikácii môžete na pleť naniesť ešte kvapku obľúbeného pleťového oleja.

Motivovali sme vás zlepšiť stav svojej pleti pomocou prírodných olejov? Čo pomáha v boji proti nedokonalostiam na pleti vám? Budeme radi ak sa snami o vaše skúsenosti a tipy podelíte.

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom