TOP letné účesové variácie aj s návodom – Omladnut.sk

TOP letné účesové variácie aj s návodom

Slnko, voda, krátke sukne, opálená pokožka a samozrejme vy. K letnej dokonalosti patrí aj perfektný účes. Inšpirujte sa tipmi poprednej britská vlasovej stylistky Sally Brooksovej.

Vanilkové mikádo

Stredne dlhé mikáda pôsobia nenútene a dokonale vystihujú tú pravú letnú náladu. Ľahká ofina siaha až k očiam, a dlhšie vrstvy vytvárajú módny objem.

 

Ako na to:

Po umytí a ošetrení vlasov šampónom a kondicionérom pre žiarivé blond vlasy NIVEA Blonde Gloss naneste rovnomerne po celej dĺžke vlasov penové tužidlo pre zväčšenie objemu NIVEA Volume Sensation.
Vrchný diel vlasov oddeľte bokom, a fénom vyfúkajte najskôr spodnú časť vlasov.
Pomocou stredne veľkej guľatej kefy vlasy vyfúkajte do hladka a zároveň vytvorte lokňu, aby účes získal štruktúru.

Tip: Hubicu fénu smerujte vždy priamo na prameň vlasov, tak najlepšie využijete prúd vzduchu.
Takto postupujte na všetkých spodných prameňoch

Tip: Pramene by nemali byť príliš malé, aby sme vytvárali objem, nie vlny.
Vrchný diel vlasov vyfúkajte rovnakým spôsobom. Pre väčší objem postupujte od temena hlavy smerom dozadu, a v prednej časti naopak dopredu.
Na vrchné pramene vlasov použite niekoľko Velcro natáčok, vďaka ktorým lepšie účes vytvarujete.
Vlasy „pretrepte“ a nakoniec účes zafixujte lakom na vlasy pre zväčšenie objemu NIVEA Volume Sensation.

Rýchly letný vrkoč

Ako vždy patria vrkoče medzi kľúčové prvky tejto sezóny a sú dokonalým doplnkom hravej a bezstarostnej letnej atmosféry. Tento super jednoduchý účes je vhodný pre stredne dlhé až dlhé vlasy, husté i jemné. Ľahko si ho vytvoríte sama doma podľa nasledujúceho jednoduchého postupu.

Ako na to:

Začnite od stredovej cestičky, oddeľte predný prameň vlasov zhruba 2,5 cm od prednej línie vlasov smerom za ucho, a ďalší prameň potom v zadnej časti. Tým získate štyri pramene, ktoré zopnite tak, aby Vám zatiaľ nezavadzali.
Vlasy na zátylku natupírujte, tak získate jemný objem a ležérny vzhľad. Vlasy zopnite pomocou gumičky do nízkeho chvosta, a konce chvosta potom pretiahnite gumičkou späť. Tip: Týmto si pomôžete predovšetkým pri dlhších vlasoch, lebo sa potom lepšie upravujú a fixujú.
Každý z prameňov spleťte do vrkoča, celý trik je v tom, že pri splietaní priberáte pramienky vždy zospodu.
Rozdeľte vlasy na zátylku nad chvostom a prestrčte stočený chvost hore cez vzniknutú medzeru tak, aby všetky vlasy vytvorili úhľadný drdol.
Všetky štyri vrkôčiky potom zasuňte do drdolu.
Výsledný účes nakoniec zafixujte sponkami a lakom pre oslňujúci lesk NIVEA Diamond Gloss. Tip: Výsledný účes môžete ešte doplniť kvietkami alebo ozdobnými sponkami na večerné príležitosti.

Jednoduchý letný chvost

Jednoduché chvosty s pridaným detailom sú to pravé pre tohtoročné leto. Ak rozdelíte chvost na viac častí, ľahko tak vytvoríte zdanlivo prepracované účesy, ktorých úprava je však veľmi jednoduchá. Toto je môj tip na chvost pre toto leto – Váš dokonalý doplnok v práci i na chvíle voľna.

Ako na to:

Začnite od stredovej cestičky. Predné pramene vlasov oddeľte a zopnite tak, aby neprekážali.
Všetky zostávajúce vlasy natupírujte, získajú tak väčší objem a účes pevnosť.
Na kefu nastriekajte trochu laku pre oslňujúci lesk NIVEA Diamond Gloss a vlasy kefou uhlaďte pre väčší lesk.
Gumičkou zopnite vlasy do nízkeho chvosta.
Zo spodnej časti chvosta vyberte niekoľko dlhších prameňov, ktorými chvost oviňte a hore ich niekoľkokrát obtočte. Tým získate atraktívny detail. Zafixujte ho sponkami, a Váš chvost tak získa originálny vzhľad.
Než k chvostu pripojíte i predné pramene vlasov, použite čelenku alebo iný účesový doplnok. Pramene potom oviňte rovnakým spôsobom ako v predchádzajúcom kroku, a pripevnite ich k uzlom, ktoré ste už vytvorili.

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.