Štýlový Renault Captur Helly Hansen – Omladnut.sk

Štýlový Renault Captur Helly Hansen

Pri súčasnom dizajnérskom boome v oblasti automobilov už nie je také jednoduché zaujať autom, ktoré vyrazí dych na prvý pohľad. Renaultu sa to s modelom Captur podarilo. Edícia Helly Hansen je navyše výnimočnou chuťovkou.

Renault Captur je doslova ideálnym automobilom. Pôsobí športovo a zároveň ako crossover. Nie je ani veľký ani malý, poskytuje úžasný komfort a pokročilé technológie. Nepochybne najväčšou devízou je jeho ultramoderný vzhľad. Zaujme doslova každého. Je jednoducho krásny z každého uhla. Štýlový, dynamický, elegantný až ikonický dizajn sa podarilo skĺbiť s farbami, ktoré perfektne zvýrazňujú jeho moderný vzhľad. Chrómové prvky už len podčiarkujú duch vozidla. Renault sa pri svojej extra zvodnej edícii spojil s odevnou značkou Helly Hansen a vystihol filozofiu oboch mien. Dotiahnutý je do detailov, od krásnej červenej flamme farby karosérie až po 17 palcové disky kolies v čierno-diamantovej úprave, ktoré pôsobia ako šperk.

Má to v krvi

Renault Captur rozhodne nepatri do skupiny konzervatívnych áut s nudným nadčasovým  interiérom. Dizajnéri sa nenechali ničím obmedzovať a vdýchli mu naozaj lahôdkový vzhľad. Počnúc štýlovými sedadlami, cez efektnú prístrojovú dosku až po nevšednú prednú priehradku, ktorá je nahradená dôvtipnou a priestrannou zásuvkou. Palubná doska a stredový panel s červenými doplnkami pôsobia ako pútavý dizajnový doplnok interiéru. Súčasťou stredového panela je obrazovka, ktorá spolupracuje s informačným a multimediálnym systémom vozidla.

Aj po nespevnenom povrchu

Crossover síce nedisponuje pohonom všetkých kolies 4×4 ale nahrádza ho systém Extended Grip, ktorý zlepšuje trakciu poháňaných kolies a uľahčuje tak jazdu na nespevnenom povrchu. Ovládač tohto systému sa nachádza  na stredovej konzole a umožňuje tri režimy – vozovka, nespevnený povrch a expert. Na výber sú dve benzínové a dve dieslové pohonné jednotky s príjemným výkonom i spotrebou, pričom si môžete zvoliť aj ekonomický režim jazdy. Vynikajúca  je šesťstupňová dvojspojková automatická prevodovka. S ňou je jazda doslova hračkou. Veľmi príjemná je výbava, nájdete v nej od ďažďového a svetelného senzora, cez parkovacie senzory a cúvaciu kameru, multimediálny systém s online pripojením, palubný počítač, predné hmlové svetlomety s funkciou prisvecovania do zákrut až po bezpečnostné prvky ako ABS, ESC, či asistent rozjazdu do kopca. Poteší funkcia, ktorá po opustení vozidla ho sama uzamkne. Nemusíte sa teda starať, či ste už niečo stlačili alebo nie.  Praktické je posuvné zadné sedadlo, delené v pomere 1/3 – 2/3 a dvojité dno batožinového priestoru, ktoré vzájomne poskytujú zaujímavú variabilitu.

viac info tu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.