Prečo si nedávať kabelku na zem? – Omladnut.sk

Prečo si nedávať kabelku na zem?

Odkladanie dámskej kabelky je doslova nevyriešiteľným problémom. V reštauráciách, v aute, autobuse, v ambulanciách lekárov, na verejných WC, nikde nenájdete miesto vyhradené pre dámsku kabelku. Napriek tomu, že neexistuje žena, ktorá by ju nemala. A tak stále improvizujeme. Pohadzujeme ju na stoličky, kľučky, kupujeme si špeciálne háčiky, ktoré buď nedržia alebo si ich zabudneme vziať.

Najčastejšie však naša kabelka končí na zemi. Zem je však pre ňu to najhoršie miesto. Existuje na to hneď niekoľko dôvodov. Jedným z najväčších je hygienický problém. Práve zem je doslova skladiskom rôznych druhov mikroorganizmov – baktérie, vírusy, plesne, parazity, ktoré sa môžu na kabelke zachytiť a prežívať na nej hodiny, dni ale i mesiace. Potom si ich na kabelke pekne prinesieme domov a čudujeme sa, ak niekto z rodiny ochorie.

 

Z ezoterického hľadiska nás kabelka na zemi pripravuje o peniaze. Peniaze sú živlom zeme a ak si kabelku položíte na zem, má schopnosť vytiahnuť z nej a vášho života materiálne hodnoty. Znižuje údajne možnosť zarobiť menej ako obvykle.

Na zemi tiež strácame kabelku spod kontroly. Stáva sa teda lákadlom pre zlodejov. Navyše ak je otvorená. Kabelka ako taká ich síce neláka, zväčša ju však ukradnú celú, vyberú obsah a kabelku znehodnotia.

foto:flickr.com/Romana Cirreale
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.