Najväčšie chyby pri líčení, ktoré nás robia staršími – Omladnut.sk

Najväčšie chyby pri líčení, ktoré nás robia staršími

Make-up dokáže urobiť zázraky, ale i veľa pokaziť. Sú rôzne vynikajúce produkty, ktoré pomáhajú naše kráse, avšak je veľmi dôležité ich vedieť správne používať. Viete, aké chyby robíme najčastejšie pri líčení a robia nám “medvediu službu?”

Maľujeme sa pri nesprávnom svetle

Svetlo je veľmi dôležité, denné svetlo je totiž  veľmi “zákerné” a odkryje oveľa viac ako tlmené svetlo v našej kúpeľni. Pozrite sa niekedy cez deň vonku do zrkadielka, možno budete zhrozená.

Zle nanesený make-up

Nájsť ženu so správne naneseným make-upom je takmer nemožné. Najmä pri lícnych kostiach, pri koreni nosa a vo vlasových kútikoch zabúdame na to, že aj to sme ešte stále my. Na dennom svetle to potom vyzerá komicky.

Vyberáme si monotónne farby

Používate nenápadné a nevýrazné farby? Práve výber tieňov, či lícenky je veľmi dôležitý. Nechajte si poradiť od odborníčky. Niekedy urobí zázraky odtieň farby, ktorá ladí k vašej pleti a dokáže ju rozžiariť. Nebráňte sa sviežim farbám, avšak pozor, aby ste to neprehnali a nevyzerali ako šašo.

Priveľa korektoru pod očami

Ak sa snažíte prekryť nedostatky alebo modelovať tvár, robte to veľmi citlivo a pri dobrom svetle. Inak bude efekt opačný a budete vyzerať hrozne a nie skvele.

Nikdy nezabudnite na krém a hydratáciu

Základ je veľmi dôležitý. Krém na každodenné používanie vyberajte so starostlivosťou. Len dobre hydratovaná a vyživená pleť je dobrým základom pre make-up. Inak budete vyzerať ako kapor so šupinami.

Menej je niekedy viac

Veľa vrstiev líčidiel a púdru sa časom usádza vo vráskach. Používajte ich striedmo.Pozor na vrstvy zrelá žena by mal byť elegantná a líčiť sa s vkusom.

Pozor na trblietky a lesk

Nepreháňajte to s trblietkami ani leskom.

foto: Photl.com

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.