Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

3 najlepšie domáce masky na vlasy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2021-02-21 17:50:31

Máte suché a poškodené vlasy a končeky sa vám rýchlo štiepia? Aj vlasy, tak ako naša pokožka, potrebujú hydratáciu. Dodajte im ju vďaka vyživujúcím maskám, ktoré ľahko vyrobíte zo surovín, ktoré máte doma. Nechajte sa inšpirovať našimi receptami.

Naše vlasy dennodenne trpia mechanickým a chemickým poškodzovaním. Odmasťujúce šampóny, horúci vzduch z fénu, kulmovanie, tupírovanie, nešetrné farbenie – to všetko prispieva k zhoršovaniu kvalitu vlasov a vysušovaniu vlasovej pokožky, čo má za následok mnohé problémy ako sú lupiny, či tzv. “chemlónové” vlasy.

Najúčinnejším prostriedkom proti týmto problémom je pravidelná starostlivosť a najmä hydratácia vlasu aj vlasovej pokožky. Ideálnou a finančne nenáročnou formou sú práve domáce vlasové masky.

Vlasová maska pred alebo po umytí?

Používanie domácich vlasových masiek sa líši od tých z drogérie. Pri drogériových maskách sme zvyknuté aplikovať si ich po umytí podobne ako kondicionér a nechať chvíľu pôsobiť. No krátke pôsobenie a následné zmytie umožní vlasom prijať len málo z účinných látok a efekt hydratácie nie je dostatočný.

Domáce masky vám odporúčame naniesť si na vlhké vlasy pred umytím šampónom a nechať pôsobiť aspoň 30 minút. Ideálne však aj dve hodiny . Následne ich umyte vlažnou vodou a šampónom. Pre znásobenie účinku môžete vlasy po nanesení masky zabaliť do igelitu (použiť môžete napr. igelitovú tašku alebo sprchovaciu čiapku) a zamotať do uteráka. Pôsobenie tepla zlepší vstrebávanie výživných látok a vlasy sa vám nevysušia.

Medová maska pre veľmi suché vlasy

Med je skvelým pomocníkom nielen v kuchyni. Vyskúšajte našu medovú masku na vlasy
Zdroj: freepik.com

Med je často označovaný za superpotravinu a naozaj tomu tak je. Vďaka svojim protizápalovým účinkom má široké využitie nielen v strave ale aj v pleťovej kozmetike. Maska s medom vaše vlasy rozžiari a vyživí bez toho, aby ich zbytočne zaťažovala. Nebojte sa do nej pridať aj jablčný ocot, ktorý výborne pomáha s reguláciou mazu a pomôže vašim vlasom vyzerať dlhšie  sviežo.

Ingrediencie:

  • 1 čajová lyžička medu
  • 1 celé vajíčko
  • 1 čajová lyžička jablčného octu

Použitie:

Táto maska je vhodná pre všetky typy vlasov. Ingrediencie spolu dobre zmiešajte v miske. Množstvo môžete prispôsobiť podľa dĺžky vašich vlasov. Zmes naneste na suché vlasy aj do korienkov pred umytím a nechajte pôsobiť aspoň 30 minút, následne umyte šampónom. 

Kokosová maska na pomoc s lupinami vo vlasoch

Kokosová domáca maska na vlasy
Zdroj: unsplash.com

Takmer každý z nás sa počas života stretol s nepríjemným problémom – lupinami. Biele bodky vo vlasoch a na oblečení sú nepríjemným sprievodným javom vysušenej vlasovej pokožky. Nehovoriac o svrbení, ktoré môže byť naozaj nepríjemné. Vznik lupín môže mať mnoho príčin, akými sú seboreická dematitída, príliš tvrdá voda, nevhodne zvolený šampón, či prílišná citlivosť na niektorú z jeho zložiek. Pre upokojenie vlasovej pokožky vyskúšajte masku s kokosovým olejom.

Ingrediencie:

  • 1 polievková lyžica kvalitného kokosového oleja
  • 2 čajové lyžičky hnedého cukru
  • 5 kvapiek čajovníkového oleja (ľubovoľné)

Použitie:

Zmiešajte rozpustený kokosový olej v miske s cukrom a naneste zmes prstami alebo väčším štetcom na korienky mokrých vlasov. Pokožku poriadne premasírujte, nechajte 10 minút pôsobiť a dôkladne umyte šampónom.

Cukor v maske pôsobí ako exfoliant a pomôže vám zbaviť sa kúskov odumretej kože. Tip: Do zmesi môžete pridať aj pár kvapiek čajovníkového oleja, ktorý pôsobí protizápalovo a pomôže upokojiť podráždenú vlasovú pokožku.

Avokádová maska na kučeravé vlasy

Avokádo je nielen chutné, ale aj výživné. Vyskúšajte našu domácu avokádovú masku na vlasy
Zdroj: unsplash.com

Kučeravé vlasy si vyžadujú viac starostlivosti ako rovné a takisto majú väčší sklon k vysúšaniu. Pravidelné používanie masiek je preto kľúčom k ich zdravému a leskému vzhľadu. Vyskúšajte našu avokádovú masku, ktorá hĺbkovo vyživí vaše vlasy a dodá im hebkosť a lesk.

Ingrediencie:

  • dužina z jedného zrelého avokáda
  • 1 polievková lyžica panenského olivového oleja
  • 1 čajová lyžička medu

Použitie:

Avokádo roztlačíme vidličkou na kašu alebo ho rozmixujeme. Pridáme tekutý med, lyžicu olivového oleja a vymiešame do hladkej hmoty. Aplikujeme prstami do vlhkých vlasov aj na vlasovú pokožku. Vlasy zapneme do drdola, zamotáme do igelitu alebo sprchovacej čiapky a necháme pôsobiť minimálne 30 minút. Následne umyjeme šampónom. Omega 3 mastné kyseliny v avokáde dodajú vašim vlasom lesk a silu a posilnia ich. Olivový olej vyživí končeky a zabráni ich štiepeniu.

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie