Na slovenský trh prichádza prvá sušička Panasonic – Omladnut.sk

Na slovenský trh prichádza prvá sušička Panasonic

Predstavte si sušičku, ktorá dokonale spĺňa požiadavky modernej domácnosti – jej prevádzka je ekonomická, ekologická a maximálne jemná k vašej bielizni.  Bez zložitého nastavovania poskytne každému typu tkaniny individuálnu starostlivosť  a tradičné obavy z toho, v akom stave vytiahnete bielizeň z bubna, môžete pokojne hodiť za hlavu. Navyše, novinka od spoločnosti Panasonic s označením NH-P80G1 a kapacitou 8kg sa pýši energetickou účinnosťou triedy A, pričom na svoju prevádzku spotrebuje o 60% menej energie, ako stanovujú minimálne štandardy pre túto energetickú triedu.  Svojimi parametrami a funkciami tak poteší nielen majiteľov pračiek Panasonic, s ktorými sa dizajnovo skvele dopĺňa, ale každého, kto pri výbere sušičky hľadá najvyššiu možnú kvalitu.

Bezpečná pre vašu bielizeň, nekompromisná k vlhkosti

Ak ste si doteraz mysleli, že jemné tkaniny zostanú po vypraní v bezpečí len zavesené na balkóne, prípadne dôkladne povystierané na sušiaku v izbe, nová sušička Panasonic s programom na jemné sušenie (Gentle Dry) vám ponúkne veľmi šikovnú alternatívu.  Technológia Inverter,  na rozdiel od bežných sušičiek, umožňuje prispôsobiť teplotu sušenia typu bielizne, vďaka čomu budú aj citlivé kúsky oblečenia z vlny, hodvábu či viskózy bezpečne a zároveň bezchybne vysušené pri teplote okolo 45°C. K jemnému a dôkladnému sušeniu vo veľkom bubne Sazanami prispieva  aj technológia 3D cirkulácie vzduchu, ktorá zabezpečuje voľný pohyb bielizne všetkými smermi – spredu dozadu aj do strán, čím dochádza k rovnomernému a účinnému presušeniu bez pokrčenia.   Aj pri plne naloženom bubne tak môžete očakávať perfektne vysušený obsah.

Šetrí vašu  peňaženku aj čas

Obľúbené nadýchané osušky a uteráky bývajú draho zaplatené vyššou spotrebou energie, ktorá je potrebná na ich vysušenie.  Práve tento „konflikt záujmov“  vyriešil Panasonic vo svojom modeli sušičky NH-P80G1 použitím tepelného čerpadla, ktoré opakovane využíva teplo vznikajúce počas sušenia. Navyše, technológia Inverter výrazne znižuje spotrebu energie tým, že rýchlosť otáčok kompresora nepretržite prispôsobuje  potrebám sušenia v jednotlivých cykloch, čo umožňuje efektívne sušenie aj pri nižších teplotách. Výsledkom je energetická účinnosť, ktorá predstavuje až o 60% nižšiu spotrebu energie, ako stanovujú minimálne štandardy pre triedu A.  Sušička je tiež vybavená  senzorom, ktorý  sleduje množstvo náplne, typ tkaniny a zostatkovú vlhkosť, na základe čoho prispôsobuje teplotu a čas sušenia aktuálnym potrebám. Takto sa predchádza nežiaducemu presušeniu bielizne a plytvaniu energiou.

Kým pre najúspornejšie sušenie je určená funkcia Eco Mode, v prípade, že ide o čas a  práve vypranú bielizeň potrebujete vysušiť čo najrýchlejšie, stačí prepnúť na režim Speed Mode.  Pri jeho použití sa teplota sušenia zvýši na 69°C, vďaka čomu bude  obsah  bubna pripravený na použitie už za 122 minút. Práve režim Speed Mode zaraďuje sušičku NH-P80G1 medzi najrýchlejšie pracujúce modely s tepelným čerpadlom na trhu.

Panasonic nezabúda ani na užívateľský komfort, a preto boli celkový dizajn sušičky a výstuž bubna navrhnuté tak, aby absorbovali čo najviac hluku, čím sa nežiaducu zvukovú kulisu počas prevádzky podarilo zredukovať na minimum.

Sušička bude na slovenskom trhu dostupná v druhej polovici augusta za cenu približne 899 EUR.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.