Mýty: Ako si poradiť s kombináciou šperkov? – Omladnut.sk

Mýty: Ako si poradiť s kombináciou šperkov?

Ak sú vaše šperkovnice, zásuvky a stolíky preplnené prsteňmi, náušnicami a inými šperkami, zrejme sa často stretávate s problémom ich kombinácie k vášmu oblečeniu. Niekedy je to celá veda. Alebo možno len veríte zastaraným mýtom, ktoré dnes už dávno neplatia. Móda sa predsa mení, tak sa trendom prispôsobte aj v nosení šperkov.

Je lepšie rôzne kovy nemiešať

Myslíte si, že strieborný náhrdelník nebude nikdy dokonalým párom zlatého prsteňa. Retiazka z bieleho zlata, náramok červenej farby a prsteň žltej – to bolo kedysi tabu. To už dnes ale neplatí!

Klenotníci z celého sveta odvážne kombinujú žlté a biele zlato v jednom ornamente a vytvárajú dokonalé súpravy s použitím rôznych kovov a nevidia na tom nič zlé.

Ak hovoríme o štýle, potom je už dlho populárne nosiť niekoľko náramkov z rôznych materiálov a farieb na jednom zápästí, čo znamená, že vás už pri výbere vkusného náramku Tommy Hilfiger nebude nič obmedzovať.

Všetko v jednej sade

Dnes je nosenie rovnakých sád šperkov pozostatkom minulosti a v celkovom výsledku to vyzerá staromódne.

Čoraz častejšie sa vyskytujú klenoty pozostávajúce z možno na prvý pohľad nevhodných prvkov. Sú však originálne a umožňujú vám experimentovať, čo znamená, že sa nemusíte pozerať na to, ktoré štýlové lodičky si dnes obujete.

Ale pozor! Je dôležité, aby mali niečo spoločné: napríklad farbu, ornament alebo textúru. Jeden akcent, ktorý povedie celý súbor vášho outfitu k spoločnému menovateľovi a nikto vás pritom nebude viniť za nedostatok vkusu.

Samozrejme, ak dodržiavate klasické pohľady na šperky a dávate prednosť obyčajným súpravám, nikto vám ich nosenie nezakazuje. Snažte sa ale vynechať aspoň prsteň a vyberte si náramok alebo krásne náušnice Tommy Hilfiger z novej sady. Uvidíte, že bude tento experiment viac ako úspešný.

Veľké šperky sú atribútom večerných šiat

Masívne a viacvrstvové šperky sú teraz v móde, pretože objem a expresivita sú relevantné nielen pre oblečenie, ale aj pre šperky. Nezáleží na tom, či ide o drahé kovy a kamene, rozhoduje ich  veľkosť a tvar, s ktorými zaujmete aj cez deň a vo svojej práci.

Podstatné je, aby vám svojou krásou spríjemňovali deň a zdobili oblečenie, ktorým vytvárate vo svojom okolí  prvý a ten najlepší dojem.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.