Zázrak pre vaše unavené telo – Omladnut.sk

Zázrak pre vaše unavené telo

Človek, ktorý si váži každý jeden deň a miluje svoj život, veľmi dobre vie, že k bezproblémovému fungovaniu potrebuje aj odpočinok. Možností, ako si ho dopriať je naozaj niekoľko. Letná dovolenka v exotickom rezorte na druhom „konci sveta“ alebo víkendový pobyt v jednom z najlepších kúpeľných hotelov na Slovensku.

Vodoliečba a termoterapia má svoje priaznivé účinky a my si o nich, pre vašu lepšiu informovanosť, teraz niečo povieme.

Nádherný horúci kúpeľ s hladkou pokožkou vo vode s opojnou vôňou levandule je najlepší spôsob, ako sa zbaviť záťaže z minulého dňa a ponoriť sa do príjemnej blaženosti. Ani to však nie je všetko.

Vodoliečba, ktorá funguje

Liečivé vlastnosti kúpeľa sú vo veľkej miere závislé od jeho teploty, čo si uvedomuje aj profesionálny tím odborníkov, poskytujúci klientom liečebné procedúry založené na účinkoch špeciálnej vodoliečby. Chcete vedieť, ako to funguje?

Chladná voda v rozsahu od 20 do 35 ° C má tonizujúci účinok, horúca voda do 42 ° C zlepšuje potenie a čistí póry. A práve takýmto spôsobom sa prejavuje priaznivé použitie prírodných kúpeľov, kde sa krvné cievy rozširujú, telo sa úplne uvoľňuje, nervové napätie odchádza a s ním aj všetky nahromadené negatívne emócie.

Dávajte si ale pozor na dĺžku pobytu v takto teplej vode. 15 – 20 minút je ideálny čas, ak je voda stále ohrievaná na rovnakú teplotu. Niektorým ľuďom môže vyššia teplota vody spôsobiť záťaž na srdci, závraty a nepríjemné pocity.

Termoterapia nemusí byť len o vode

Uvoľnenie zmyslov v príjemne teplej vode s obľúbenou esenciou z aromatických olejov je len jedna možnosť ako relaxovať. Dopriať si teplé a zároveň liečivé osvieženie je možné aj vo forme bahenného, rašelinového či parafínového zábalu.

Výsledkom účinnej termoterapie je potom uvoľnenie svalstva, zmiernenie nepríjemných kŕčov alebo zlepšenie výživy niektorých orgánov.

V náručí láskyplných bylín

Pokiaľ je ale času do plánovaného pobytu v obľúbených kúpeľoch ešte veľa a vaše telo už únavu neznesie, skúste do času, než si vyberiete na dovolenku nový cestovný kufor, domáci wellness.

Mnohí uprednostňujú prírodné kúpele na báze mlieka. Koniec koncov, ako hovorí legenda, aj Kleopatra sa často kúpala v mlieku, aby si zachovala svoju neodolateľnú krásu, aplikovanie do praxe je ale náročné a drahé.

Vyskúšajte rôzne byliny, možno oregano, pretože mnohé z nich majú komplexný liečivý účinok a účinne čistia telo od škodlivých látok.

Takto si môžete do času a doma zariadiť improvizovaný salón krásy. Pokiaľ ale máte chronické ochorenie, poraďte sa najprv s lekárom.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.