Máme reštauráciu, ktorá patrí medzi 101 najlepších v Európe – Omladnut.sk

Máme reštauráciu, ktorá patrí medzi 101 najlepších v Európe

Medzi európskou elitou sa konečne ocitla aj prvá slovenská reštaurácia. Americký server The Daily Meal zaradil slovenskú reštauráciu Liviano medzi 101 najlepších reštaurácií v Európe.

 

 

Na dobré veci sa oplatí čakať. A Slovensko sa dočkalo. Reštaurácia Liviano, ako prvá slovenská reštaurácia, bola zaradená medzi popredné európske reštaurácie, v rebríčku zostavenom americkým serverom www.thedailymeal.com. Reštaurácia Liviano sa môže tešiť veľkému úspechu, pretože v rebríčku 101 najlepších európskych reštaurácií sa ocitla na 80. mieste. Obstála v konkurencii aj s reštauráciami, ktoré majú ocenenie od Michelina.

„Pred pár dňami sme dostali e-mailom informáciu, od pani Lauren Mack, z The Daily Meal, že naša reštaurácia Liviano bola zaradená medzi 101 najlepších reštaurácií v Európe. Následne sa rebríček objavil aj na serveri www.thedailymeal.com,,“ hovorí Adriana Husáková, riaditeľka reštaurácie Liviano a dodáva, že reštaurácia o výberovom procese nebola vopred informovaná a celý tím reštaurácie sa z ocenenia veľmi teší. Liviano so svojim tímom vedie uznávaný šéfkuchár Pavel Pospíšil, ktorý ocenenie od The Daily Meal okomentoval slovami: „Liviano patrí medzi elitu a som rád, že si to všimli aj experti zo zahraničia. Je to pre náš tím patričné uznanie, ktoré nám robí veľkú radosť. A malo by aj celému Slovensku.“

The Daily Meal je celosvetovo uznávaný gastronomický server, ktorý je rešpektovaný i najznámejšími svetovými médiami. K zostaveniu 101 najlepších európskych reštaurácií predchádzal dlhý sedem mesačný výberový proces, na ktorom pracovalo až 33 gastronomických expertov. Tí reštaurácie hodnotili osobne, na základe recenzií a nechali sa inšpirovať aj zoznamom reštaurácií, ktorým bola udelená hviezda od Michelina. V rebríčku má zastupenie 26 krajín, medzi ktorými nechýba Taliansko, Maďarsko, Rakúsko, Grécko, Francúzsko… Slovensko reprezentuje len reštaurácia Liviano. Zaujímavosťou zostáva, že do rebríčka sa nedostala ani jedna česká reštaurácia.

 

Celý zoznam 101 najlepších európskych reštaurácií si môžete pozrieť tu:

http://www.thedailymeal.com/101-best-restaurants-europe

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.