Lucie Bílá - Už nehľadám šťastie v nikom inom – Omladnut.sk

Lucie Bílá – Už nehľadám šťastie v nikom inom

Byť šťastným je najväčším snom človeka. Najmä teraz cez Vianoce sa zamýšľame nad svojím životom a snažíme sa vnímať najkrajšie chvíle v roku, čo najintenzívnejšie. V čom spočíva šťastie pre speváčku Luciu Bílú nám prezradila v zaujímavom rozhovore.

Pôsobíte vyrovnaná a šťastná, rozdávate stále pozitívnu náladu a strašne veľa lásky, je to takmer bezodné…kde sa to vo vás berie, dá sa to naučiť?

To je na dlhé rozprávanie. Zistila som napríklad, že ľudia sa potrebujú na niečo upínať, hľadajú Boha, hľadajú šťastie niekde inde, v druhých ľuďoch, ženy hľadajú muža, ktorý ich urobí šťastnými, muži hľadajú ženy a pritom ten prameň šťastia, mladosti a lásky máme všetci v sebe. Ak to človek objaví , tak potom je to naozaj bezodné. Ja som prestala hľadať, pretože každé hľadanie odvádza pozornosť od toho podstatného.

Nehovorím, že mám vždy silu sa usmievať, to nie, a myslím, že je to tak v poriadku. Ak človek tlmí svoje pocity, napríklad strach, tak ten strach niekde vylezie a potom je treba sa s tým strachom vysporiadať, pretože je to prirodzené. Je prirodzené sa báť, je prirodzené o sebe pochybovať, je prirodzené plakať, je prirodzená robiť chyby. Ja sa snažím hlavne nerobiť nič proti sebe. Párkrát v živote som išla proti sebe, napríklad ako som veľmi túžila po druhom dieťati až som si pokazila zdravie. To už nikdy nechcem urobiť. Ale aj ja viem kričať, keď sa rozčúlim a som pyšná na to, že kričím a hlavne už nehľadám šťastie v niekom inom. To najpodstatnejšie mám tu vo vnútri a som schopná sa chovať tak ako sa chovám.

Je také české príslovie – nehľadaj šťastie v cudzine, šťastie nájdeš v rodine. Ja mám toľko odpovedí na túto otázku. Láska je všetko, ľudia hľadajú oporu a lásku v bohu ale boh je tiež láska, to nemusí človek hľadať v kostole, nemusí pri tom kľačať, podľa mňa je modlitba trebárs i náš rozhovor. Keď sa budeme spolu rozprávať a bude nás to spolu baviť a keď pri tom odpočívame, tak potom to môže byť v úvodzovkách meditácia. Meditácia je všetko, čo robíte radi, je to každý rozhovor s každým človekom, ktorý je plný lásky a nie závisti, súťaživosti alebo chamtivosti.

Už vám sny niekedy niečo povedali?

Ja viem všetko preháňať, a viem preháňať aj svoje myšlienky. Myseľ totiž vie byť poriadne „ukecaná“. Viem si tiež zhmotniť myšlienky a urobiť z komára somára.  Vyrobím si veľký problém a potom si kladiem otázku – čo s ním, ako ho vyriešiť? Tak ho nejako skúšam vytlačiť z mysle a potom zrazu príde sen, ktorý mi povie – ak niečo potlačíš, tak to neznamená, že to v tvojom podvedomí nie je. A mne sa potom ten problém sníva. Zistila som, že to nemám potláčať ale pochopiť. Potom sa to už neobjavuje. Keď som sa s tým začala hrať a experimentovať začali sa mi snívať pekné veci. A už žiadne nočné mory nemám, ale mala som a veľké.

Foto: Jena Šimková
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.