Lahôdková smotana pre celú rodinu – Omladnut.sk

Lahôdková smotana pre celú rodinu

Pri Mercedese B si opäť potvrdíte staré známe pocity, ktoré robia mercedes mercedesom. Ak by ste mu chceli vyčítať vyššiu cenu a argumentovať, že za tie peniaze si dokážete kúpiť lepšie auto, vaše tvrdenie bude platiť presne dovtedy, kým si doň nesadnete a nezhltnete spolu zopár kilometrov (niekomu bude stačiť aj to sadnutie:). Lahôdková smotana sa totiž od tej kyslej alebo tej na varenie naozaj podstatne líši – jednoducho lahodnou chuťou.

Zvonka je nové Béčko už na prvý pohľad nižšie (i keď len o päť centimetrov) ale pôsobí oveľa dynamickejšie. Kým jeho predchodca asocioval vonkajším vzhľadom skôr rodinný van, nové béčko sa prikláňa k limuzíne, dokonca až k športovému autu. Vonkajší dizajn má na svedomí nielen lepšiu aerodynamiku ale je aj atraktívnejší. Výnimočnosť mu dodávajú aj LED linky v predných svetlách, pochrómované doplnky a ďalšie možnosti. Logo trojcípej hviezdy vozí na kapote rovnako pyšne ako jeho bratia a sestry. I keď Béčko nepatrí medzi to najexkluzívnejšie zo značky nemeckej automobilky, komfort a atmosféra interiéru okamžite prezrádzajú gény.

Takto vyzerá dokonalosť?

Akurát pohodlné sedadlá, teda ani príliš mäkké ale ani príliš tvrdé a príjemné prirodzené sedenie vás neunavia ani na dlhých cestách. Vodič, ženy nevynímajúc, má prirodzený a pohodlný dosah na všetko potrebné a ovládanie ide ako po masle. Odchovancov na klasických autách s rýchlostnou pákou na „svojom mieste“ na sekundu zmätie umiestnenie ovládania automatickej prevodovky (vybrať si môžete zo 6 stupňovej manuálnej alebo 7 stupňovej automatickej) na pravej strane pod volantom ale veľmi rýchlo si zvyknú na veľkorysé odkladacie priestory, ktoré radiacu páku nahradili.

Koniec koncov sú prvky výbavy, ktoré prijmete okamžite a prirodzene. Asistent mŕtveho uhla, ktorý sleduje okoloidúce vozidlá v mŕtvom uhle vodiča a upozorní ho ak má vedľa seba prekážku, Attention Assist sleduje viac ako 70 rôznych parametrov signalizujúcich únavu vodiča a v prípade, že vyhodnotí vaše správanie ako rizikové, odporučí vám prestávku. Asistent sledovania povolenej rýchlosti dokonca rozpoznáva dopravné značky a upozorňuje vás na ne. Inteligentné sú aj svetlá – adaptívne diaľkové reflektory sa prispôsobujú situácii na ceste tak aby neoslňovali oprotiidúce vozidlá. Nechýba aktívny parkovací asistent, funkcia brzdy Hold, asistent pri rozbiehaní do kopca, ovládanie palubného počítača hlasom, cúvacia kamera, COLLISION PREVENTION ASSIST varujúci na príliš malú vzdialenosť od druhého vozidla, adaptívny asistent brzdenia.

Komfort interiéru, luxusné a s citom zladené použité materiály, množstvo praktických odkladacích priestorov a veľkorysý objem batožinového priestoru 486 litrov sú dôvodom, že sa toto auto dokáže pre vás stať takou oázou pokoja a uvoľnenia ako váš domov.

Za zmienku určite stojí aj multimediálny systém so širokými možnosťami – rádio, telefonovanie, Bluetooth, DVD, navigácia, systém ovládania hlasom, USB vstup, systém COMAND online zahŕňa dokonca internetový prehliadač.

Stačí len chcieť

Nechcem popisovať jazdu v Mercedese triedy B frázami typu, že si ju vychutnáte, budete mať z nej radosť, pôžitok a podobne ale naozaj je to fajn. Sú totiž autá aj renomovaných značiek, v ktorých sa pri šoférovaní doslova „narobíte“.

V tomto aute si za volantom oddýchnete. Ešte aj manévrovanie s ním je bezproblémové, veď napríklad polomer otáčania sa zmestí do 11 metrov.

Obklopí vás absolútna empatia. Od motora, cez podvozok až po prevodovku všetko spolu tak spolupracuje ako v dokonalej firme, ktorá neexistuje. Stačí len chcieť a máte pocit, že všetky mechanizmy sa napojili na váš mozog a čítajú vám myšlienky.

Viac informácii, technické údaje a cenník nájdete na http://www.mercedes-benz.sk/content/slovakia/mpc/mpc_slovakia_website/sk/home_mpc/passengercars/home/new_cars/models/b-class/w246.flash.html

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.