Ktorý šport je najlepší pre deti a tínedžerov? – Omladnut.sk

Ktorý šport je najlepší pre deti a tínedžerov?

Podľa nových štúdii bol tenis zaradený medzi športy s najväčšími možnosťami a benefitmi. Nový prieskum, ktorý bol vykonaný Americkou tenisovou organizáciou USTA mal ukázať akou formou tenis vplýva na mládež a adolescentov v Amerike. Výsledky ukázali, že tenis pozitívne vplýva na všetky sociokultúrne úrovňe. Výskumníci porovnali športovcov z rôznych odvetví a absolútnych nešportovcov.

Ambicióznosť a lepšie známky v škole

Výsledky nielenže ukázali, že mladí tenisti majú lepšie známky v škole, venujú štúdiu viac času a myslia viac na budúcnosť, ale taktiež majú v pláne študovať na univerzite a majú lepšie správanie.

“Vysledky štúdii jasne ukazujú prepojenosť medzi hraním tenisu a pozitívnymi vplyvmi na školu, zdravie a sociálnu interakciu.” povedal hlavný výskumník Don Sabo, Ph.d. Tí, čo hrajú tenis, nielenže majú nižšiu tendenciu piť alkohol, fajčiť cigarety či marihuanu ale taktiež je menšia pravdepodobnosť obezity alebo risku obezity v budúcnosti. Pre mnoho ludí nebolo až také prekvapújuce, že deti čo hrajú tenis su úspešnejšie v škole a v sociálnej interakcií, no fakt, že tieto benefity sa týkaju všetkých sociálnych urovní prekvapil mnohých. Tenis už dávno nie je šport len pre tých najbohatších. Preto sa za posledné roky rozmohla najmä skupinová forma tréningov, ktorá sa teší veľkej popularite, ako napríklad v dennom tenisovom tábore Junior Tennis Camp, kde vás jedna hodina tenisu výjde na menej ako 3 € (kliknite pre viac info – http://tenisoveprazdniny.sk/tenisovy-tabor-je-skola-hrou/).

Zdravý vývoj a silná psychika

Všetky tieto vykonané štúdie nám dokazujú, že hranie tenisu nám prináša radosť a nespočetne veľa benefitov spojených so zdravím, intelektuálnou oblasťou a sociálnej interakcii. Verte alebo nie, tenis otvorí vašim deťom veľa dveri ktoré budú v budúcnoti potrebovať k úspešnej kariére, zdravej životospráve a pozitívnym medziľudským vzťahom. Je až neuveritelľné koľko sa toho dá naučiť na tenisovom dvorci, preto by sme mali všetci zobrať rakety, lopty a rozvíjať svoju osobnosť a možno sa vďaka tenisu prepracovať až na Harvard (http://tenisoveprazdniny.sk/tenisovy-tabor-s-tenisom-na-univerzitu-v-usa/) .

foto:flickr.com/Bill David Brooks

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.