Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Je pohár vína naozaj taký prospešný? Zistite, čo pre vaše telo znamená očista od alkoholu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-11-14 10:20:31

Ako často si doprajete svoj obľúbený alkoholický drink? Ak uvažujete, že si od alkoholu dáte na istý čas pauzu, zrejme vás potešíme. Očista od alkoholu so sebou prináša pozitívne zmeny, o ktorých sa teraz dozviete viac.

Uvažovali ste niekedy nad tým, čo s vaším telom robí alkohol? Tentokrát,  však samozrejme nemáme na mysli stav opilosti a s ním spôsobené chovanie. Hovoríme o účinkoch alkoholu a látok v ňom obsiahnutých na naše telo. Jestvuje veľa teórií o tom, že pohárik domácej alebo dve deci červeného vínka, podporia naše zdravie. Je to však naozaj tak? O tom, čo sa stane, ak zo svojho života na istú dobu vylúčite alkohol, si môžete teraz prečítať.

Úbytok na váhe

Ak sa vzdáte svojho obľúbeného drinku, je viac ako pravdepodobné, že sa to odrazí i na vašej postave. Je šokujúce, koľko skrytých cukrov a kalórií obsahujú rôzne druhy alkoholu. Pre predstavu, veľký pohár vína má približne toľko kalórií ako kopček zmrzliny a cider je v rámci kalorickej hodnoty porovnateľný s čokoládovou šiškou! Ak teda nevymeníte pohárik za čokoládu, ale i pri obmedzení alkoholu sa budete stravovať rovnako, nadbytočným kilám dáte ľahšie zbohom.

Ozdravenie vnútorných orgánov

Všetci vieme, že alkohol je úhlavným nepriateľom pečene. Príjemným prekvapením je ale fakt, že tieto škody nie sú trvalé a dokážeme ich zvrátiť. Pečeň je jediným orgánom, ktorý sa dokáže regenerovať. Dokonca to netrvá ani večnosť, pečeň sa začína regenerovať už prvým „čistým“ dňom. Aby ste jej však túto samo-regeneračnú prácu uľahčili, doplňte svoju stravu o ryby, strukoviny a hnedú ryžu. Výbornou pomôckou je i pravidelné cvičenie.

Lepší spánok

Štúdie jasne ukazujú, že ak si pred spaním vypijete, alfa hladina v mozgu sa naruší a váš spánok tak nebude pokojný. Dokonca i keď ste po párty a cítite potrebu poriadne sa vyspať, takýto spánok je len ťažko porovnateľný so spánkom abstinentov. Ľudia, ktorí prestali konzumovať alkohol majú preukázateľne hlbší, kvalitnejší spánok, po ktorom sú na druhý deň viac oddýchnutí a produktívni.

kvalitnejší spánok bez alkoholu

Krásna pleť

Trápi vás začervenaná a podráždená pleť? Príčiny často pochádzajú z nášho vnútra, preto skúste na istý čas obmedziť pitie alkoholických nápojov. Nealkoholické drinky, ideálne čistá voda a bylinné čaje totiž doprajú pokožke podstatne viac krásy, v podobe hydratácie a pružnosti. Pre ľudí bojujúcich s kožnými problémami ako je ekzém, psoriáza, či seboroická dermatitída, môže byť alkoholová očista výrazným benefitom.

Pozitívna myseľ

Pauza od alkoholu môže mať dopad na vašu fyzickú, ale i psychickú pohodu. Alkohol ovplyvňuje chemické procesy v mozgu, ktoré majú za následok vznik strachu, úzkosti a depresií. Ak pociťujete, že ste dlhodobo bez nálady a pozitívnej mysle, skúste na čas stopnúť s alkoholom. Výskum spojený so ženskými návykmi pitia alkoholu ukázal, že ženy, ktoré pijú viac sa cítia depresívnejšie ako ich abstinujúce priateľky. Výskum poukazuje i na fakt, že ľuďia, ktorí riešia svoje problémy alkoholom, sú vo väčšom strese a ťažšie ho zvládajú.

abstinencia a lepšia nálada

Lepšie výsledky s cvičením

Ako sme už spomínali, alkohol má dopad i na našu fyzickú pohodu a predovšetkým kondíciu. Dôvod je jednoduchý, alkohol telo dehydruje a ovplyvňuje tiež množstvo krvného cukru, ktorý produkuje pečeň. Práve ten je pre cvičenie veľmi dôležitý. Ak sa teda vzdáte pravidelného pohára vínka, výsledky na tréningu sú zaručené.

Zníženie zdravotných rizík

Závažné ochorenia spôsobené alkoholom, akými sú cukrovka 2.typu, srdcové ochorenia, pankreatitída či rakovina, sa samozrejme týkajú vážnych závislostí od alkoholu. To však nemení nič na tom, že prevencia, je v rámci zdravia najdôležitejšia. Ak sa alkoholu nevzdáte úplne, vyskúšajte jeho množstvo aspoň minimalizovať. Sami uvidíte pozitívny dopad na vaše zdravie.

Naše telo je denne zaplavené toxínmi z vonkajšieho prostredia, no i vďaka životospráve, ktorá nie je vždy ideálna. Chcete svoje telo od zlých látok aspoň trošku odľahčiť? Vyskúšajte alkoholovú očistu a dajte nám vedieť, aké zmeny ste sami spozorovali.

 

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene