Je bod G vzrušujúci alebo stresujúci? – Omladnut.sk

Je bod G vzrušujúci alebo stresujúci?

Nenašli ste stále mýtami opradený bod G? Nie ste prvý ani posledný. O uzlíček nervových zakončení o veľkosti polovice nechta sa vedú nekonečné spory.  Štúdie vedcov jeho existenciu striedavo potvrdzujú  a vyvracajú. Orgazmus spojený s bodom G nezažilo podľa prieskumov až dve tretiny žien. Objavuje sa však nová teória, ktorá tvrdí, že ženy honba za nájdením sexuálnej legendy s označením G veľmi stresuje.

 

Poloha známa, existencia neznáma

Legendárny bod G bol skúmaný  od štyridsiatych rokov minulého storočia a prvý ho objavil nemecký gynekológ Ernst Grafenberg. Určil jeho polohu na vnútornej strane prednej steny pošvy.

Niektoré ženy veria, že je to silná erotogénna zóna, iné jeho existenciu popierajú.

Jedna talianska štúdia použila na jeho vypátranie ultrazvuk. 9 z 20 žien, ktoré tvrdili, že majú bod G mali v skutočnosti silnejšie vnútorné svalové tkanivo. Americký lekár Amichai Kilchevsky sa zaoberá výskumom bodu G 60 rokov. Minulý rok skonštatoval, že neexistujú presvedčivé dôkazy o jeho existencii.

Stresujúci Svätý grál ženy

Existencia sexuálneho zázraku s označením G sa stala neoddeliteľnou súčasťou vzostupu feminizmu. Do sedemdesiatych rokov minulého storočia, bola sexualita potláčaná a až potom sa orgazmus ženy zaradil medzi jej „oficálne práva“.

Pre mnoho žien je však bod G stresujúcim. Nevedia  ho totiž nájsť, nepoznajú svoj bod G a pociťujú to ako problém. Výskumy ukazujú, že 15 percent žien nikdy alebo len zriedka zažije orgazmus. Orgazmus spojený s bodom G nezažilo asi dve tretiny žien.

Na druhej strane snaha o jeho objavenie oživuje partnerský sexuálny život a nabáda k novým rozmerom objavovania nepoznaných území.

zdroj:dailymail.co.uk, foto: flickr.com/myvirtuallady
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.