Ja to chcem tiež! Škoda CITIGO je ako stvorená pre vás:) – Omladnut.sk

Ja to chcem tiež! Škoda CITIGO je ako stvorená pre vás:)

Nová Škoda CITIGO je malý kompaktný automobil, ktorý v sebe skrýva neuveriteľný priestor, skvelú atmosféru a kopec kaviáru. Poďte ochutnať!

Nadčasová elegancia šmrncnutá odvahou

Všetko čo potrebujete aj to čo by ste nečakali, zhruba tak by sa dalo zhrnúť to, čo CITIGO ponúka. Ak to zoberieme zvonka za výzorom malého milého autíčka nájdete praktickú troj alebo päťdverovú karosériu s kompaktnými rozmermi (dĺžka 3,56m, šírka 1,65m, výška 1,48m). Na prvý pohľad nezaprie odkiaľ pochádza, teda typický škodovkársky charakter – jeho vonkajší dizajn je elegantný, nerušivý a sympatický.  Maska chladiča spolu s prednými svetlometmi vytvárajú prívetivý pocit a bočný pohľad s veľkorysými presklenými plochami evokuje priestrannosť  a dobrý výhľad z interiéru celej posádke. Zozadu si škodovka trochu vystrelila a piate dvere spolu s atraktívnymi skupinovými svetlami v tvare C dodali autíčku nezameniteľný a unikátny výraz.

Som tu len pre teba

CITIGO teda zvonku zláka okamžite, keď však nahliadnete do jeho interiéru, váš pocit sa ešte umocní. Vzdušnosť a priestrannosť sa pohrávajú s dizajnom, komfortom a technologickými vychytávkami. Azda najviac prekvapí objem batožinového priestoru – krásnych 251 l, teda nielen na nákup raňajkového pečiva ale aj na slušnú rodinnú výstroj.  Prvé, čo na vás z interiéru dýchne je akási symbióza pokoja s podtónom absolútnej odovzdanosti. Prehľadné usporiadanie prvkov. Nechýba palubný počítač, kožený trojramenný volant. Jedinečné sú vkladané farebné prvky na prístrojovom paneli. Kopec odkladacích priestorov vás okamžite udomácni. Nechýbajú praktické chuťovky ako je  háčik pred spolujazdcom na zavesenie napríklad dámskej kabelky – veľmi praktická vec, na ktorú nemyslia ani tvorcovia luxusných automobilov. Poteší držiak fotografií, nápojov, či multimediálnych prístrojov. Na želanie je dodávaný multifunkčný informačný systém Move&Fun s dotykovou  obrazovkou. Zobrazuje informácie  z palubného počítača, parkovacích senzorov, navigáciu, telefón a médiá.


Zrastení s cestou

Obratnosť a prehľadnosť vás tak očaria, že všetky ostatné autá sa vám budú zdať ťažkopádne a problémové. Jednoducho v CITIGO máte pocit, že ste na kolesách priamo vy. Perfektný výhľad nič nezatieňuje a autíčko absolútne kopíruje všetky vaše želania. Nielen pohybové ale aj akčné. Od trojvalca človek nečaká dynamiku avšak tento sa vie nahnevať a nemusíte sa ani zaoberať premýšľaním na aké otáčky to treba vytiahnuť aby sa zobudil. Jeho motto, ako nám prezradil, je „vždy v strehu“. Vybrať si môžete z dvoch trojvalcov o objeme 1,0 s výkonom 44kW/60k a 55kW/75k. V priemere mu stačí 4,1l paliva na 100 km.

Pre všetkých

Škoda CITIGO je multitalent určený naozaj pre všetkých. Od mladých ľudí, ktorí hľadajú prvé spoľahlivé a oddané autíčko, cez rodiny s deťmi až po zrelých ľudí, či páry. Tomu je i prispôsobená požiadavka na maximálnu bezpečnosť. Môže sa pochváliť piatimi hviezdičkami v testoch EURO NCAP. Okrem už klasických airbagov má aj bočné s funkciou ochrany hlavy Head-Thorax. Absolútnou čerešničkou, ktorú oceníte najmä v meste  je aktívny brzdový systém City Safe Drive. Funkcia núdzového brzdenia sa aktivuje pri rýchlosti pod 30km/h a pomocou laserového senzoru registruje nebezpečenstvo kolízie z okolia. Ako náhle zaregistruje pred vami prekážku automaticky zabrzdí.

Cena od 7 390€

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.