Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Jarné DIY nápady, ktorými osviežite svoj domov

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-02-28 09:36:14

Jar sa (konečne) blíži a ak hľadáte spôsob, ako dodať vášmu domovu jarný look, tak tieto jarné DIY nápady sú pre vás!

Podobne ako jar samotná, aj tieto DIY nápady sú plné farieb, kvetín a vôní, aby vám pripomínali prebúdzajúcu sa prírodu kdekoľvek sa doma pohnete. Pripravené na jarný home decor? Poďme na to!

Krok č. 1: Kvety

Nie je jednoduchší spôsob, ako rozjasniť jedálenský stôl, komodu či nočný stolík. Pridajte vázu s živými kvetmi, aby vám prinášali radosť počas celého dňa. V prípade alergií môžete tiež siahnuť po umelých kvetinách, dnes už niektoré ledva rozoznáte od tých živých.

Okrem jednoduchej vázy s kvetmi môžete vyskúšať niekoľko jarných DIY nápadov. Jednou z možností je ozdobiť zrkadlo vo vašej spálni. Stačí niekoľko kvetín (ideálne umelých, aby vám ozdoba dlho vydržala) a lepidlo, ktoré bude fungovať s povrchom rámu zrkadla. Prípadne môžete kvetiny najprv priviazať na šnúru, ktorú potom pripevníte na zrkadlo páskou – takto sa bude dať ozdoba ľahko odstrániť. Hoci nevieme, či niečo tak krásne budete chcieť odstraňovať…

Výber farieb je samozrejme na vás, no odporúčame vám kvetiny ladiť k miestnosti. Okrem toho, kombináciou väčších a menších kvetín dosiahnete krajší, uhladenejší výsledok.

Krok č. 2: Farby

Tie veru môžete pridať kamkoľvek. Jeden z najjednoduchších spôsobov je zafarbiť rámy fotografií a obrazov, ktoré vám visia na stene. Postačia vám nejaké noviny na ochranu nábytku či podlahy, rámy, ktoré už vlastníte (prípadne úplne dokonale vyhovujú aj rámy za pár eur!), a vaša obľúbená farba v spreji. Nám sa takéto jarné DIY nápady pozdávajú najmä preto, že ich môžete vyskúšať spolu s vašou rodinou!

Samozrejme, farby môžete pridať aj v iných častiach domácnosti. Napríklad vďaka pestrofarebným vankúšom, ktoré si jednoducho vyrobíte aj doma! Stačí vám obyčajný vankúšik a látka so vzorom či farbou, ktorá vám vyčaruje úsmev na tvári. Veľmi jednoduchý návod nájdete napríklad v tomto videu.

Video – DIY farebný vankúš

Krok č.3: Vône

Tie k jari neodmysliteľne patria, a preto by mali byť aj súčasťou jarnej premeny vašej domácnosti. Môžete si vyrobiť vlastné vonné sviečky (úplne postačí, ak si zakúpite vosk a do roztopeného nakvapkáte pár kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja), prípadne si užívať vôňu samotných olejov vďaka aromalampám.

Ďalší jednoduchý trik je nakvapkať pár kvapiek do pohára s vodou. Môžete tiež pridať rez citróna, koriander alebo škoricu. Ak na vrchu zapálite čajovú sviečku (bez kovového rámu), po niekoľkých hodinách bdue vaša domácnosť nádherne voňať.

Ako sa pripravujete na jar vo vašej domácnosti? Zanechajte nám ďalšie jarné DIY nápady v komentároch.

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie