Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Hydratovaná pokožka je základ: Doprajte jej výživu, akú potrebuje!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-08-20 11:29:48

Ku krásnej žene neodmysliteľne patrí i krásna a zdravá pokožka. Jej tajomstvo spočíva v dôkladnej hydratácii, na ktorú vám prinášame tie najlepšie tipy.

Počas leta je naša pokožka vystavovaná hneď niekoľkým vplyvom, ktoré jej prirodzenú štruktúru výrazne narúšajú. Vysoké teploty, slnko, morská či chlórovaná voda, to všetko ovplyvňuje stav našej kože. Hydratovaná pokožka, rovná sa jemná a mladistvo vyzerajúca pokožka, ktorú chceme rovnako počas leta, ako i po ňom. Prečítaje si o spôsoboch ako pokožku správne a dôkladne hydratovať.

Voda, voda a voda

Najjednoduchšia vec, ktorú môžete urobiť pre vašu pokožku, je piť viac vody. Keď je vaše telo hydratované, vaša pleť vyplavuje toxíny a vyzerá pružnejšie. Ak vám už pitie čistej vody pripadá monotónne, skúste si svoj každodenný nápoj obmeniť pridaním ovocia či byliniek.

NÁŠ TIP: 3 recepty na letnú limonádu, ktorá podporuje chudnutie

Elektrolyty

Tajnou zbraňou pri hydratácii tela sú nápoje s obsahom elektrolytov. Elektrolyty pomáhajú telu absorbovať všetky tekutiny z vypitých nápojov. Nápoj s obsahom elektrolytov je výborný aj pre športovcov, pretože práve elektrolyty sa počas potenia z tela prirodzene vyplavujú. Výborným nápojom s elektrolytmi na hydratáciu počas horúceho počasia alebo športu je kokosová voda.

Šťavnatá výživa

Vedeli ste, že i strava, ktorú jete, ovplyvňuje hladinu vašej hydratácie? Približne 20% denného príjmu tekutín by malo pochádzať z potravy. Najlepšími potravinami, ktoré obsahujú vodu, sú čerstvé ovocie a zelenina, ktorých je počas letnej sezóny naozaj dostatok. Najlepšie osviežia uhorka, zeler, farebné papriky, melón, jahody alebo bobuľovité ovocie.

Hydratačný krém

Keď hovoríme o správnej hydratácii, nevyhnutnosťou je správne vybraný hydratačný krém. Nielen suchá, ale i zmiešaná a mastná pokožka potrebujú starostlivú a pravidelnú hydratáciu. Ak chcete aby bola vaša pokožka žiarivá, hľadajte krémy s obsahom glycerínu alebo kyseliny hyalurónovej, ktoré vašu pokožku hydratujú po celý deň. Do starostlivosti zaraďte vždy okrem klasického, aj očný hydratačný krém. Okolie očí patrí medzi najjemnejšie časti nášho tela a je preto náchylné na dehydratáciu a s ňou spojenú tvorbu vrások.

Stavte na prírodu

Najhoršia vec, ktorú môžete urobiť ak máte suchú pokožku, je začať používať príliš veľa kozmetických výrobkov. Tie totiž obsahujú chemikálie, ktoré môžu pokožku zbaviť prirodzených olejov a narušiť jej PH. V starostlivosti o pleť dodržujte jednoduchý režim a pokúste sa používať na hydratáciu pokožky čo najviac prírodných produktov. Jednotkou sú kokosový olej a olivový olej, ktoré vás určite nesklamú, ani v prípade, že trpíte príliš citlivou pokožkou.

kokosový olej

Ochrana pred slnkom

O tom, aké je dôležité pokožku pred slnkom ochraňovať sme na našej stránke už písali. Mnoho ľudí však zvykne používanie ochranných opaľovacích krémov podceňovať. UV žiarenie je však naozaj škodlivé a okrem výraznej dehydratácii tela, môže spôsobiť, že je vaša koža suchá, červená a spôsobuje dokonca i fotostarnutie kože vo forme vrások a hnedých škvŕn.  Aby ste predišli trvalému poškodeniu pokožky, používajte vždy opaľovacie krémy so širokospektrálnou ochranou pred UVA a UVB lúčmi.

Jemnú, hydratovanú pleť môžete získať jednoducho, stačí len dodržiavať správnu starostlivosť o pleť a zľahka upraviť svoj životný štýl. Pokožka sa vám tak odvďačí sviežim a mladistvým lookom.

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie