Hurá, už je ráno! 5 tipov pre príjemné vstávanie – Omladnut.sk

Hurá, už je ráno! 5 tipov pre príjemné vstávanie

Vstávate nevrlí, zívajúci a do prvej kávy na vás nesmie nikto hovoriť? Máme pre vás tipy, ako sa hneď ráno nabiť energiou na celý deň.

 

1) Vstávajte s hudbou

 

Časť ľudí má ako budík otravné pípavé zvuky. Iných budí rádio a ich nový deň tak začína počúvaním správ o politike či dopravných nehodách. Ani jedno neznie príliš lákavo, preto si na telefóne nastavte obľúbenú energickú pesničku a vstávajte s ňou.

 

2) S pesničkou ide všetko lepšie

 

Pesničkou miesto budíka ale svoj ​​ranný koncert neukončujte. Zostavte si vlastný playlist obľúbených skladieb alebo si vyberte niektorý z hotových mixov na internete. Môžete si spievať v sprche alebo cvičiť do rytmu, každopádne vás ranná dávka obľúbenej muziky spoľahlivo nabije energiou.

 

3) Nezabudnite na rannú rozcvičku

 

Na letných táboroch ste ju možno nemali príliš v láske, je ale pravda, že ranná rozcvička je neuveriteľne prínosná. Rozprúdite krvný obeh po nočnom spánku, pretiahnete svaly a pri pravidelnom opakovaní už nebudete vedieť, čo je to bolesť chrbta.

 

4) Ranná sprcha dodá energiu

 

Hneď po rozcvičke si doprajte sprchu. Čím bude studenšia, tým lepšie. Ranné otužovanie posilňuje imunitu, začnite s ním ale zľahka. V každom prípade vás sprcha osvieži a nabudí do nového dňa. Skvelým tipom je napríklad otužovanie pomocou Wim Hof metódy, ktorá sa stala fenoménom súčasnosti.

 

5) Poriadne raňajky sú základ

 

Ak ráno neraňajkujete, alebo len v pokluse zjete chleba s džemom, pripravujete sa o veľkú porciu energie. Nie každý deň je možné raňajkovať hodinu, aj počas pracovného týždňa ale iste nájdete chvíľu na misku ovsených vločiek alebo miešané vajíčka.

 

 

Na vstávanie sa dobre vyspite

 

Keď sa budete riadiť našimi radami, každé ráno vyskočíte z postele čulí ako rybičky. Teda len za predpokladu, že sa v noci dobre vyspíte. Chutné raňajky ani energická pesnička totiž nenahradia dostatok kvalitného spánku.

 

Jeho základom je predovšetkým poriadny matrac. Jedine taký totiž poskytne oporu vašej chrbtici a vy sa v noci nebudete prevaľovať a hľadať tú správnu polohu.

 

Kvalitné matrace ponúka česká firma Tropico. Môžete vyberať z penových, zdravotnýchpartnerských matracov. Isté je, že zo širokej ponuky si vyberie každý.

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.