Moderná Atlantída: Grüner See je jedno z najkrajších rakúskych jazier

Moderná Atlantída: Grüner See je jedno z najkrajších rakúskych jazier

pohľad na grüner see

Hľadáte tip na krátky výlet počas nadchádzajúceho víkendu? Grüner See je jazero, ktoré právom prezývajú aj Atlantídou reálneho sveta. Koncom jari sa totiž zmení na nádherný svet pod vodou.

Park, ktorý každoročne zmizne pod vodou

Jazero s trefným názvom Grüner See (podľa farby vody) sa nachádza v Štajersku, približne 180 km od Viedne a práve teraz je ideálne obdobie na návštevu. Hoci v zime má toto jazero hĺbku do dvoch metrov, koncom jari sa vďaka topiacemu snehu premení park na podvodný svet. Hĺbka jazera v týchto mesiacoch dosahuje aj 12 metrov. Chladná no priezračná smaragdovo-zelená voda tak zatopí aj okolité chodníky, lavičky aj stromy.

Maximálnu hĺbku dosahuje jazero v mesiacoch máj a jún. Hladina potom začne klesať a do zimy je jazero prakticky preč. Zostáva tak nádherný park, obkolesený pohorím Hochschwab. Dychberúci pohľad na jazero a jeho okolie vás presvedčí o tom, že je to ideálna destinácia pre víkendový výlet. Len sa pokochajte tou nádherou: majestátne hory, krištáľovočistá voda a nepochybne nezabudnuteľný zážitok.

Pod hladinou Grüner See

A ako to vyzerá pod hladinou? Ako zaplavená zelená lúka. Okrem pestrej fauny a flóry tu totiž pod vodou uvidíte aj mosty, menšie stromy, chodníky a lavičky. Je vyhľadávanou atrakciou pre potápačov a my sa im vôbec nečudujeme. Pod hladinou jazera sa totiž ukrýva nevídaný svet – a vďaka všadeprítomnej vode má magickú atmosféru.

Video – Potápanie v Grüner See

Navštívili by ste toto jazero? Ak vás tento výletný tip inšpiroval, podeľte sa oň so svojimi priateľmi.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.