Dovolenka pri mori. Áno alebo nie? – Omladnut.sk

Dovolenka pri mori. Áno alebo nie?

V týchto časoch, keď len málokto má istú prácu, všetci sa boja o svoje úspory a šetríme všade kde sa dá, býva rozhodovanie o letnej dovolenke ešte náročnejšie ako zvyčajne. Obetovať nemalú sumu za pár dní pri mori sa možno nie každému zdá ako dobrý nápad. Oplatí sa teda chodiť na dovolenky alebo by sme radšej mali aj tu ušetriť nejaké to euro?

 

 

  1. Dôležitosť psychohygieny. Ak chcete byť v práci efektívny, tak na oddych a regeneráciu nemôžete zabúdať. Ani najlepší futbalisti netrénujú 24 hodín denne. Ak pôjdete na dovolenku, oddýchnete si, tak aj v práci sa vám bude dariť viac.
  2. Koniec alergiám. Mestské ovzdušie nahráva tvorbe a zhoršovaniu alergií. Odborníci čoraz častejšie upozorňujú na závažnosť situácie v oblasti alergií, keď nejakou alergiou trpí už skoro celá populácia. Morské ovzdušie nám pomáha sa s alergiami vyrovnávať oveľa lepšie.
  3. Morská voda a morské ovzdušie má blahodarné účinky aj na imunitu. Ak bývate často chorí, tak dovolenka pri mori by vám mohla pomôcť. Aj to je ďalší dôvod, prečo sa oplatí do takejto dovolenky zainvestovať.

Každá dovolenka niečo stojí. Ak však chcete ušetriť, máte viacero možností. Výber destinácie je samozrejme prvoradý. Chorvátsko je síce už možno príliš otrepané, ale stále má množstvo krásnych miest, ktoré sa oplatí vidieť. Alternatívou môže byť Bulharsko. Bulharsko je veľmi lacné a úroveň služieb a infraštruktúry v prímorských oblastiach vôbec nie je zlá. Ďalšou možnosťou je Ukrajina. Ukrajina je naozaj lacná a možno budete prekvapený aká to je krásna krajina.

Ak chcete získať najväčšiu možnú zľavu tak máte opäť dve možnosti. Tou prvou je first minute. Dovolenka objednaná dlho vopred je naozaj výrazne lacnejšia, ale predovšetkým máte na výber množstvo hotelov a určite nebude ten, ktorý si vyberiete obsadený. Druhou možnosťou je last minute, ale keďže sa na ne spolieha veľa ľudí, tak cena takýchto dovoleniek už nie je tak výhodná ako kedysi. Čo sa oplatí sú určite ultra last minute, to však nie je pre každého. Zbaliť sa v priebehu pár hodín a vypadnúť na dva týždne preč si nemôže dovoliť každý.

Dovolenku si každý, kto celý rok pracuje určite zaslúži a tak spojte lacnú destináciu spolu s výhodným časom objednávky a nebude to ani veľká záťaž pre váš rozpočet.

Il.Foto. flickr.com/Moyan_Brenn_BE_BACK_on_10th_OCT

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.