Čo s nadmerným potením? – Omladnut.sk

Čo s nadmerným potením?

Nadmerné potenie je veľmi nepríjemné. Môže byť sprevádzané aj výrazným zápachom – bromhidrózou. Prejavuje sa zvyčajne na charakteristických miestach ako je podpozušie, dlane a chodidlá ale môže sa vo zvýšenej miere vyskytovať aj vo vlasatej časti hlavy, na zátylku, či v bedrovej oblasti a na slabinách. Je nielen diskomfortné ale pôsobí najmä neesteticky. Čo si budeme hovoriť spotený človek sa cíti veľmi zle a medzi ľuďmi trápne a menejcenne.

 

Prečo sa potíme viac?

Nadmerné potenie môže byť spôsobené nesprávnou životosprávou, stresom, úzkosťou. Môže však byť aj prejavom celkového ochorenia napríklad pri endokrinných poruchách.

Čo s tým?

Potenie môžeme čiastočne potlačiť kozmetickými prípravkami, efekt však často nie je dostatočný ani dlhodobý. Babičkine bylinkové recepty tiež veľmi nepomáhajú.

Veľmi účinnou metódou na zmiernenie potenia až jeho zastavenie je aplikácia Botox-u alebo Dysport-u.

Ako to prebieha?

BOTOX alebo DYSPORT sa aplikuje tenkou ihličkou vo veľmi nízkych dávkach do kože postihnutej oblasti. Zákrok sa vykonáva ambulantne a nie je časovo ani fyzicky náročný. Účinok nastupuje 1-3 dni po ošetrení a trvá 8 – 12 mesiacov i dlhšie.

Čo to stojí?

Palikácia Botox-u napriklad do podapzusia vás vyjde okolo 400€, samozrejme kliniky krásy ponúkajú rôzne akcie.

viac informácii napríklad na http://www.paracelsi.sk/files/PARACELSI_cennik_2011_sept.pdf

foto: flickr.com/payslmaginaire
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.