Cestujte štýlovo. Ako si vybrať kufor – Omladnut.sk

Cestujte štýlovo. Ako si vybrať kufor

Čas dovoleniek sa pomaly a isto blíži a s ním aj otázka, nielen akú destináciu tento rok zvoliť, ale aj do čoho sa zbaliť. Krásna a elegantná batožina bola vždy známkou dobrého vkusu. Na prvom mieste by však mala byť jej kvalita.

 

Ktorý je ten správny?

Zvoliť si tú správnu cestovnú výbavu nie je len tak. Pri výbere kufra treba mať na zreteli niekoľko užitočných vecí. V prvom rade je potrebné zamyslieť sa nad  tým, pre aký druh cesty a pre koľko osôb bude kufor určený. Ak cestujete väčšinou sami, lietadlom a častejšie, nie je potrebné váhať a zaobstarať si naozaj kvalitný kufor kabínkovej veľkosti, ktorý sa pohodlne vojde aj do palubnej priehradky. V takom prípade oceníte ak bude mať kufor nižšiu hmotnosť, keďže celková váha príručnej batožiny nesmie byť vyššia ako 5 kg. Každé ďalšie kilečko sa spoplatňuje. Na dovolenky alebo na cesty dlhšie ako 6 dní sa hodí kufor strednej veľkosti. Ten už s vami nemôže putovať na palubu lietadla, preto by ste mali dbať najmä na odolnosť takéhoto kufra. V letiskovej hale vám ho odvážia a odkedy sa s ním rozlúčite pri check-ine už sa s ním nikto nemazná. Kufor utŕži rany, občas si aj polieta z trupu a do trupu lietadla a samozrejme musí zniesť všetky poveternostné podmienky. Oplatí sa skontrolovať i zámku. Aj kufor stredných rozmerov by mal mať pevné rukoväte, prípadne úchytky. Manipulátor ich pri nakladaní do lietadla určite použije, čo je zaťažkávajúca skúška pre každý kufor a jeho obsah. Na dlhé cesty, alebo v prípade rodinných dovoleniek sa vyplatí mať k dispozícii kufor väčších rozmerov. Veľa sa doň zmestí a veľkou výhodou je, najmä ak cestuje celá rodina, že priestrannejší kufor eliminuje množstvo potrebnej batožiny. V prípade takéhoto kufra by mala byť jeho kvalita alfou omegou. Špeciálne zámka, ktorú dokážu otvoriť aj colníci, pevne uchytené detaily, kvalitné kolieska, odolný materiál a spoľahlivé uzatváranie zaručia, že sa počas dlhej cesty vyhnete nepríjemnostiam. A hneď viacerým – odtrhnutej zámke, v prípade, že sa colníkom nebude pozdávať obsah vašej batožiny, vylomenému koliesku a následnej náročnej manipulácií a v tom horšom prípade aj rozhádzanému obsahu kufra po letiskovej hale. Nič príjemné.

Spoločník do auta

Ak ste fanúšikom auto – dopravy a myslíte, že vaše auto unesie hocijaký kufor a jeho kvalita nie je až tak potrebná, musíme oponovať. Všetky kroky, ktoré za vás pri preprave lietadlom robí personál, musíte zvládnuť samy. Vrátane únavného šoférovania. Úsporný kufor s ergonomickým tvarom, v ktorom sa dá narýchlo všetko nájsť, prípadne  z materiálu, ktorý znesie aj dlhú cestu v zapratanom batožinovom priestore auta, vám bude určite dobrým spoločníkom. Oceníte ho najmä, keď po dlhej jazde vystúpite z vozidla a budete sa chcieť ubytovať. Nebude vás čakať žiadne nepríjemné prekvapenie v podobe zaseknutého nekvalitného zipsu, nefunkčnej teleskopickej rukoväte, pokrčeného oblečenia, či rozliatej kozmetiky, ktorá znehodnotí celý obsah batožiny.

Ženy ženám

Atribúty tej najvyššej kvality už roky spĺňa značka Samsonite, ktorá svojim zákazníkom ponúka prvotriedne cestovné kufre. Jej poslednou novinkou je kolekcia kufrov Essensis, ktorá je navrhnutá ženami pre ženy. Je ukážkou vynikajúcej rovnováhy medzi eleganciou a praktickosťou. Obsahuje kufre v troch veľkostiach, každý na iný druh cestovania. Všetky však v neodolateľnom dizajne. Krásny geometrický vzor, inšpirovaný kvetom života v kombinácii s high-tech materiálom Makrolon dáva týmto kufrom ženský dotyk. Vybrať si možno aj farbu – trblietavú farbu šampanského, krvavo – červenú, alebo elegantnú hnedo – striebornú. Záleží naozaj len od vkusu dámy. S kufrom zo série Essensis však bude každá neodolateľná.

Kufre Samsonite Essensis má vo svojej ponuke spoločnosť SAMDEX od 179 € až po 199 €. Kúpiť ich možno prostredníctvom e-shopu na www.samdex.sk, alebo v kamenných obchodoch.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.