Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Vedeli ste, čo všetko dokáže váš smartfón? Toto sú TOP aplikácie pre spokojný život

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2021-02-16 06:34:27

Všade sa ponáhľate a strácate prehľad? Máte dojem, že sa vám všetko sype na hlavu? Rozumieme tomu. Zdá sa však, že riešenie nosíme celý čas vo vrecku.

Aplikácie pre spokojný život

Je pravda, že sociálne siete majú silný vplyv na naše spotrebiteľské správanie a sebavedomie. Náš mobil ale nemusí byť len prekážkou v práci. S premysleným používaním a vhodnými aplikáciami ho viete využiť pre svoje dobro. Množstvo firiem na svete pracuje na vývoji takých aplikácií, ktoré sú ideálne pre modernú ženu so záujmom o zdravie, cestovanie, fitness a kariéru.

Pripravili sme pre vás zoznam pomôcok, ktoré využijete vo svojom každodennom živote:

  • pri spravovaní financií
  • pri plánovaní projektov
  • pri meditovaní
  • pri budovaní zdravých návykov
  • a mnoho iných

Či už ste podnikateľka, zamestnaná alebo žena v domácnosti, slobodná či vydatá, tieto aplikácie pre lepší život si obľúbite. Začnete vďaka nim vnímať váš telefón ako silný nástroj, ktorý viete využívať vo svoj prospech. Začnite žiť moderný život s modernými pomocníkmi.

Všetky aplikácie sú vhodné pre iOS aj pre Android.

Wunderlist: Najlepší to-do list na svete?

Dlhodobo hodnotená ako najlepšia aplikácia pre spravovanie úloh a plánovanie, Wunderlist je prehľadná a jednoduchá voľba pre každého. Môžete si sem zapísať nákupný zoznam alebo zoznam úloh z práce. Úlohám viete nastaviť termín či ich zazdieľať s kolegami, okrem pripomienok si môžete nastaviť aj rôzny zoznamy úloh pre rôzne zadania.

Funguje skvele aj napríklad pri plánovaní dovolenky, kde si viete zapísať jednotlivé kroky a postupne ich odškrtávať. Samozrejmosťou je napojenie na väčšinu online kalendárov (napríklad Google Kalendár).

Vďaka vhodným aplikáciám už nezabudnete na žiadnu maličkosť. Zdroj: Pexels

Pocket: Všetko, čo ste si chceli prečítať, na jednom mieste

Ak pracujete s počítačom každý deň, určite to poznáte. Počas práce narazíte na zaujímavý článok a začítate sa. Neviete ako, ale prešli 2 hodiny, a síce ste prečítali desiatky článkov, vaša práca sa neposunula vpred. Internet vás len rozptyľuje a cítite sa frustrovaná, pretože zapisovať si názvy zaujímavých zdrojov vám berie priveľa času.

Vďaka Pocket môžete mať všetky online zdroje dostupné kedykoľvek. Všetko na jednom mieste a to aj bez pripojenia na internet. Už si nemusíte lámať hlavu, jedným klikom si viete článok, video alebo aj knihu odložiť „do vrecka“. Je to skvelá pomôcka napríklad pri dochádzaní do práce alebo vo voľnej chvíli. Funguje ako jednoduchá čítačka, kde nájdete články uložené bez zbytočných reklám.

Najväčšia výhoda? Je to bezplatné!

Uložte si všetok zaujímavý obsah na jedno miesto. Zdroj: Pexels

Headspace: Meditácia nikdy nebola jednoduchšia

Pravidelná meditácia prináša úžasné benefity: pomáha pri boji s depresiou, redukuje stres a zvyšuje sebavedomie. Existuje množstvo štúdií, ktoré dokazujú, že správne meditovanie má vplyv na fyzické aj duševné zdravie.

Headspace uľahčuje meditáciu vďaka videám a tutoriálom, ktoré si môžete pustiť priamo z vášho telefónu. Krátke aj dlhé nahrávky a rozdelenie podľa rozličných tém je výhodou. Headspace má svoj vlastný tím odborníkov a vedcov, ktorí pracujú na vývoji a zlepšovaní aplikácie. Ich mottom je, že meditácia je tréning pre náš mozog, ktorý prináša pozitívnu zmenu aj uprostred našich hektických dní.

žena a muž meditujú za pomoci aplikácie
Neviete si nájsť čas na meditáciu? Pomôcť vám s tým môžu vhodné aplikácie do mobilu. Zdroj: Pexels

Clue: Aplikácia pre ženy, ktorú odporúčajú aj gynekológovia

Clue konečne prináša moderný spôsob zaznačovania menštruácie. Je to perfektná aplikácia aj pre zaneprázdnené ženy. Okrem zaznačovania menštruácie vám pomôže porozumieť vášmu cyklu, umožní zaznačovať náladu a objasňuje priam zázračný spôsob, akým funguje ženské telo. 

Je to skvelý pomocník v prípade, že sa snažíte otehotnieť, zvažuje inú formu antikoncepcie alebo máte otázky týkajúce sa zdravia. V aplikácii nájdete množstvo článkov a ďalších materiálov: je to malá encyklopédia ženského zdravia vo vašom telefóne. Nie nadarmo ju odporúčajú aj odborníci.

žena používa mobil
Premeňte váš telefón na osobného asistenta. Zdroj: Pexels

Fabulous: Zdravé návyky sú tajná zbraň úspechu

Zvyk je železná košeľa. A dobré návyky sú zbraňou každej úspešnej ženy. Aplikácia Fabulous vám pomôže vybudovať si zdravé návyky už v priebehu 30 dní. Môžete si vytvoriť rannú, poobednú a večernú rutinu a vyskladať si tak aktivity, ktorým chcete venovať čas.

Chceli by ste viac čítať, pravidelne sa stravovať alebo sa zlepšiť v behu? Všetky tieto ciele môžete pomocou tejto aplikácie dosiahnuť. Táto bezplatná aplikácia bola dokonca nominovaná za najlepšiu aplikáciu v Google Play. Poskytuje priestor pre moderný spôsob vytvárania pravidelnej rutiny a zároveň svojim dizajnom a vhodne zvolenými otázkami pomáha používateľom zistiť, čo chcú dosiahnuť a vytvoriť si stratégiu, ako na to.

žena
Už nemusíte všade nosiť ťažké diáre: všetko potrebné môžete mať v mobile. Zdroj: Pexels

Mobilné banky

Vedeli ste, že dnes už nepotrebujete ani len výjsť z domu ak si chcete založiť účet v banke? Jednoducho si stiahnete aplikáciu, vyklikáte potrebné údaje a svoju identitu overíte cez mobil. Navyše takéto mobilné banky sú rovnako bezpečné ako tie klasické, sú pod prísnym dohľadom a môžete na nich ušetriť nemálé peniaze. Pozrite si porovanie účtov v mobile.

Moderné technológie nie sú len zlé. Je predsa len na nás, ako ich využijeme. V tomto článku sme vám ukázali 5 aplikácií pre lepší život, ktorý viete využiť aj uprostred hektického života. Ktorá z nich vás najviac zaujala?

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov