Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Na Airbnb si po novom môžete prenajať historický kaštieľ či súkromný ostrov

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2019-07-22 10:59:39

Za viac ako 10 rokov sa z Airbnb stala úspešná viacmiliardová firma. Spočiatku ponúkali cenovo dostupné ubytovanie na celom svete, dnes ponúkajú výlety a aktivity vedené miestnymi. Od leta 2019 spustili aj možnosť výberu zo zoznamu Airbnb Luxe, ktorý ponúka luxusné ubytovanie a jedinečné zážitky pre tých najnáročnejších cestovateľov.

Na zozname Airbnb Luxe nájdete len to najlepšie

Vaše ubytovanie sa na tento luxusný zoznam dostane len ak splní viac ako 300 kritérií, vrátane kvalitných materiálov, jedinečného dizajnu či skvelej lokality. Podľa tlačovej správy Airbnb, dnešný luxusný cestovateľ vyhľadáva viac než len krásne a pohodlné ubytovanie. Súčasťou cestovania sú aj silné zážitky.

Tie sú tiež jednym z kritérií, ktoré Airbnb Luxe ubytovanie musí spĺňať. Môže to byť napríklad pomoc pri zbere olív alebo hrozna miestnym farmárom v Toskánsku či blízkosť kultúrnych pamiatok napríklad v Londýne či v New Yorku.

„Dnešní turisti vyhľadávajú transformáciu. Chcú zážitky, ktoré v nich zanechajú pocit spojenia medzi sebou navzájom a tiež spojenia s ich destináciou,“ vysvetľuje Brian Chesky, jeden zo spoluzakladateľov Airbnb. Cieľom Airbnb je tieto zážitky sprostredkovať.

spálňa vo Francúzsku (Airbnb)
Spálňa v Chateau d’Estoublon, Francúzsko (Zdroj: TS Airbnb)

Už samotné ubytovanie je destináciou

Každé ubytovanie na tomto zozname si zaslúži pozornosť už samo o sebe. Bývať môžete v historických vilách v Toskánsku, kaštieľoch vo Francúzsku či dokonca vo vile na Jamajke, v ktorej Ian Fleming písal známe príbehy o agentovi 007. Exkluzivitu zabezpečí napríklad súkromný ostrov s vlastným časovým pásmom vo Francúzskej Polynézii. Na výber však máte z ponuky viac ako 2000 domov, víl a apartmánov. Mnohé z nich získali ocenenia a významné miesto si zaslúžili aj v médiách.

Okrem zážitku a luxusného ubytovania vám Airbnb zabezpečí aj profesionálneho sprievodcu, ktorý vám bude k dispozícii 24/7 v prípade akýchkoľvek otázok alebo potrieb.

Samozrejme, luxusný zážitok prichádza za vysokú sumu. V priemere stojí jedna noc v týchto vybraných ubytovaniach 2 000 €, pričom najdrahšou destináciou je v súčasnosti súkromný ostrov, kde za jeden týždňový pobyt zaplatíte až milión eur.

Nový Zéland (Airbnb)
Obývačka s krbom a výhľadom na Novom Zélande (Zdroj: TS Airbnb)

Airbnb ponúka aj zájazdy

Okrem cenovo dostupných či luxusných ubytovaní, možností spojiť sa s miestnymi alebo sa prihlásiť na rôzne miestne aktivity Airbnb odnedávna poskytuje aj služby podobné cestovnej kancelárii. Kompletne naplánované výlety v sprievode domácich na mimoriadne miesta sa tešia rastúcej popularite. Tieto výlety uľahčujú plánovanie, pretože okrem dopravy do danej krajiny a späť všetko vyriešia organizátori. Airbnb sa tiež zaručuje, že tieto zážitky sú jedinečné a overené.

Medzi obľúbené zájazdy patrí trojdňový výlet do najtichšieho lesa na svete (len niekoľko hodín od Seattle) alebo päťdenný výlet do dedinky v Himalájach. Ceny vždy zahŕňajú ubytovanie, stravu aj akékoľvek vstupy na podujatia či do národných parkov.

Zdá sa, že Airbnb udáva smer v modernej turistike a nepochybne budeme o ďalších novinkách od tejto firmy ešte počuť. Využívate Airbnb na svojich cestách?

Zdroj titulnej fotky: Airbnb (TS)

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene