Týchto 5 vecí premení aj sychravé dni na krásne momenty – Omladnut.sk

Týchto 5 vecí premení aj sychravé dni na krásne momenty

šálka kávy na knihe

Prichádzajúce stále chladnejšie jesenné dni vyčarujú úsmev na tvári len málokomu. Nenechajte sa však pohltiť nezmyselnou nostalgiou za letom a inšpirujte sa zoznamom vecí, vďaka ktorým sa do jesene zamilujete.

Sezónne špeciality

Každé obdobie ponúka špecifické sezónne potraviny. Zatiaľ čo v lete sme mali možnosť vychutnať si čerstvé ovocie od výmyslu sveta,rovnako jeseň ponúka svoju typickú nádielku. Nechajte sa inšpirovať receptami, ktorých je na internete požehnane a uvarte si zdravú  tekvicovú polievku alebo koláč. Nádhernú jesennú vôňu vám v rúre ponúkne aj jablkovo-škoricový, či hruškový koláč. Najlepšiu inšpiráciu na sezónne recepty načerpáte priamo na trhu u lokálnych predajcov.

Today seems like a good day for apple pie ??

A post shared by ???Fall in love with fall??☔️ (@autumn_ilove) on

Domáci wellness

Urobte si chvíľu len pre seba. Zadovážte si voňavú penu do kúpeľa, napríklad  v podobe šumivých guličiek, ktoré sú momentálne veľmi populárne a vychutnajte si horúci kúpeľ. Po lete je vaša pokožka pripravená na peeling, ktorý z vás urobí nového človeka. Nielen, že bude vaša pokožka po peelingu jemnejšia, jemné čiastočky rozprúdia cirkuláciu krvi, čo prospeje aj vášmu zdraviu. Aktuálne sú veľmi obľúbené prírodné kávové peelingy určené nie len na telo, ale i na tvár. Na záver doprajte hydratáciu v podobe masky aj svojim vlasom a o dokonalý domáci wellness máte postarané.

Коли Єва спить-маю час на релакс?✨

A post shared by Настя Белена (@nastya_belena) on

Teplo domova

Na jeseň sa z ulíc, parkov a obľúbených terás stále častejšie presúvame do svojho interiéru. O príjemnú náladu s jesenným nádychom sa postará tiež dekorácia vášho príbytku. Nemusí ísť o finančne, či časovo náročné zmeny. Stačí ak svoj domov ozdobíte okrasnými tekvicami či sviečkami s vôňou škorice alebo pečeného jablka. Počas sychravých dní výborne poslúži aj huňatá deka a pár vankúšov navyše, keďže svoju sedačku budete v nadchádzajúcich dňoch zrejme využívať stále častejšie.

Happy Halloween! ?☕️???☔️???☁?️???

A post shared by ???Fall in love with fall??☔️ (@autumn_ilove) on

Jesenné outfity

Práve jeseň je ideálnou príležitosťou, pre tie dámy, ktoré sa so skladaním svojich outfitov radi vyhrajú. Konečne môžeme oblečenie vrstviť, kombinovať a hlavne zababušiť sa do príjemných pohodlných svetrov a kabátikov. Doplnkom na nezaplatenie je v sychravom počasí tiež veľké pončo alebo oversize šál. Ak patríte k odvážnejším potom pokojne vyskúšajte aj kombináciu gumákov s krátkou sukňou, či šatami doplnenými výraznými pančuchami. Takto pekne, no komfortne nahodená sa potom môžete vybrať na víkendovú prechádzku na čerstvom vzduchu.

Zaslúžený oddych

Oddychovať sa musí v každom ročnom období, sychravé dni si však leňošenie v posteli až pýtajú. Určite odporúčame navštíviť knižnicu a požičať si knihy, ktoré vašej duši ulahodia. Možno preferujete skôr filmové tituly, či seriály, ktorých je mimochodom na jeseň ako húb po daždi. Ideálny relax doplní pohár červeného vínka, ktorý by vám zaiste odobril aj akýkoľvek lekár. Dôležité je tiež dodržiavať pravidelný režim a dožičiť si toľko spánku, aby ste boli ráno príjemne oddýchnutá.

The word for this picture is COZY ?

A post shared by ???Fall in love with fall??☔️ (@autumn_ilove) on

 

Patríte ku milovníkom jesene, alebo vás pohľad na opadané lístie skôr deprimuje? Nezabúdajte si svoje chvíle vychutnať kedykoľvek. Ak sa vám článok páčil, pokojne ním inšpirujte aj svojich blízkych.

 

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.