3 NOVÉ recepty na letnú limonádu, ktorá podporuje chudnutie – Omladnut.sk

3 NOVÉ recepty na letnú limonádu, ktorá podporuje chudnutie

limonáda

Tieto recepty si okamžite zamilujete! Kto by počas horúcich letných mesiacov odolal osviežujúcej limonáde. Tieto vám navyše pomôžu aj pri chudnutí, zredukujú nafúknutie a podporia metabolizmus.

Zdravé telo je krásne telo

Kto by nechcel krásne, príťažlivé a silné telo? Nielen počas letných mesiacov, ale ideálne po celý rok? To, čo vám môže pomôcť, je zdravý životný štýl. Na ceste za zdravím je dôležité naše telo zbaviť toxínov, ktoré ho len zaťažujú. Detoxikácia prečistí vaše telo a pripraví ho na zdravú zmenu, ktorou prechádzate. Výsledky tak budú trvalé a preukážu sa aj na kvalite vlasov, nechtov a pokožky. Okrem toho zrýchli metabolizmus, vďaka čomu budete spaľovať kalórie rýchlejšie.

Voda je prirodzený pomocník pri detoxe. V kombinácii s citrónom dokáže zázraky práve pri chudnutí. Vysoký obsah vitamínu C je zodpovedný za búranie tuku a rýchlejšie chudnutie. Je mnoho spôsobov, ako si tento obyčajný nápoj spestriť. Okrem základu – citróna a vody – môžete pridať ingrediencie, ktoré majú aj ďalšie benefity.

Prinášame vám teda 3 nové recepty na letnú limonádu. Bez zbytočných sladidiel a zo zdravých a čerstvých ingrediencií. Chutné, exotické a jednoduché na prípravu.

Melón, mäta a zázvor pre ploché brucho

Červený melón obsahuje aminokyseliny, ktoré prečisťujú obličky a pečeň. Pravidelná konzumácia nielenže zlepší metabolizmus ale aj pomôže pri spaľovaní tukov. Je nízkokalorický, preto z neho môžete zjesť veľmi veľa, cítiť sa sýta a predsa nenaberať na hmotnosti.

Mäta a zázvor sú prírodnými liečiteľmi pri tráviacich ťažkostiach, hodia sa aj pri bolesti žalúdku. Ak ich pridáte do nápojov a jedál, budete sa tiež cítiť sýta, pomáhajú potlačiť pocit hladu. Vďaka tomu budete mať väčšiu kontrolu nad tým, kedy a koľko zjete. 

Pripravená na tento skvelý nápoj, ktorý vás zbaví nadbytočnej vody a zlepší metabolizmus? Na prípravu jedného džbánu budete potrebovať:

 • 1 menšiu uhorku, nakrájanú na kolieska
 • 1/2 citróna, nakrájaného na kolieska
 • 1 PL strúhaného zázvoru
 • hrsť mätových lístkov
 • 1/4 melóna (približne 0,5 kg), nakrájaného na kocky (alebo zmixnovaného na dreň)
 • vodu (doplniť podľa veľkosti džbánu)

Nechajte aspoň 4 hodiny (alebo cez noc) v chladničke, aby sa chute skombinovali. Pre perfektný detox účinok odporúčame piť každé ráno aspoň jeden mesiac.

Jahody a jablko: Prírodné spaľovače tukov

Jahody sú plné antioxidantov s protizápalovým účinkom, ktoré zrýchľujú metabolizmus. Okrem toho obsahujú vitamín C a vlákninu, pomocníkov pri trávení. Ani nemusíme spomínať to, že chutia výborne!

Jalbká tiež pomáhajú pri detoxikácii – pomôžu pri tvorbe baktérií, ktoré váš organizmus potrebuje k tráveniu. Ak tento nápoj dochutíte škoricou, ktorá pomáha regulovať cukor v tele, a pridáte mätu, máte ideálny spaľovač tukov. Prírodný, domáci a jednoduchý na prípravu.

Na prípravu jedného džbánu budete potrebovať:

 • 1 jablko, nakrájané na kolieska
 • 1/2 citróna, nakrájaného na kolieska
 • 1-2 jahody, nakrájané na kolieska
 • 1/4 PL škorice
 • menšiu hrsť mätových lístkov
 • vodu (doplniť podľa veľkosti džbánu)

Pre optimálny účinok pite túto limonádu viackrát počas dňa.

Uhorka a limetka: Detoxikácia zvnútra

Nízkokalorická, plná vlákniny a veselo zelená. Taká je uhorka, ktorá vám pomôže zlepšiť trávenie a vyplaví z tela nadbytočné toxíny. Uhorky vo všeobecnosti pomáhajú pri chudnutí, nebojte sa ich preto zapojiť aj do obedov v práci. Pre osviežujúcu citrusovú chuť pridáme sťavu z jednej limetky a na svete je nová chutná limonáda, ktorú si obľúbia aj vaši kolegovia a blízki.

Na prípravu jedného džbánu budete potrebovať:

 • 1 uhorku, nakrájanú na kolieska
 • 1/2 citróna, nakrájaného na kolieska
 • šťavu z 1 limetky
 • vodu (doplniť podľa veľkosti džbánu)

Môžete pridať aj pár kociek ľadu a piť priebežne počas dňa. Okrem pitného režimu sa táto limonáda postará aj o vašu postavu.

Ktorú z týchto limonád vyskúšate ako prvú?

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.