10 dôvodov, prečo milovať zelený čaj – Omladnut.sk

10 dôvodov, prečo milovať zelený čaj

Zelený čaj je známy kvôli svojim účinkom. Viete však konkrétne, čo všetko dokáže? Ponúkame vám 10 dôvodov, prečo ho milovať.

  1. Prirodzená detoxikácia. Zelený čaj je bohatý na antioxidanty, čo znamená, že prirodzenou cestou odplavuje z tela prebytočné látky a škodliviny. Ak sa chystáte na jarné upratovanie svojho tela, zabudnite na drastické očisty, siahnite po zelenom čaji, ktorý organizmus nie len že dlhodobo udržiava nezanesený ale pôsobí tiež na celkovú kondíciu a vitalitu.
  2. Silnejší ako káva. V skutočnosti zelený čaj obsahuje viac kofeínu ako náš najzaužívanejší životobudič – káva. Práve preto sa neodporúča piť pred spaním tým, ktorí majú problémy so spánkom.
  3. Zvyšuje účinky antibiotík. Je vedecky dokázané, že pitie zeleného čaju počas choroby zvyšuje účinok antibiotík až trojnásobne! Výrazne podporuje imunitný systém v období chrípky a vírusov.
  4. SOS pri chudnutí. Ak sa nachádzate v režime diéty a podarilo sa vám „zhrešiť“, doprajte si poriadnu dávku zeleného čaju, samozrejme bez cukru. Je vedecky dokázané, že jeho dlhodobé pitie taktiež pomáha zabraňovať usadzovaniu tukových látok a tým pádom predchádzať obezite.
  5. Koniec zavodneného organizmu. Močopudné účinky tejto rastliny spôsobujú dôkladné prečistenie organizmu, konkrétne náchylných obličiek. Vďaka tomuto osviežujúcemu nápoju si udržíte čisté steny ešte náchylnejších močových ciest.
  6. Vyrovnáva cholesterol. Pitie zeleného čaju okrem iného znižuje hladinu cholesterolu v krvi a vyrovnáva pomer dobrého cholesterolu so zlým.
  7. Regenerácia aj zvonka. Zelený čaj nepôsobí na ľudské telo blahodarne len zvnútra, ale i zvonka. Vysoký obsah flavonoidov podporuje hojivé procesy pokožky a spomaľuje tak jej starnutie. Práve pre túto vlastnosť si ju zamilovali aj kozmetickí výrobcovia. Aby ste sa však vyhli kontra produktivite, siahnete skôr po výťažkoch zeleného čaju v prírodných produktoch, bez zbytočných a zanášajúcich chemických látok a umelých farbív. Odvďačí sa vám nie len telo, ale i životné prostredie. Viac kozmetických rád a inšpirácií nájdete napríklad na www.bodhispa.sk.
  8. Dezinfekcia. Zelený čaj sa v minulosti využíval ako prírodné antiseptikum a urýchľovač hojenia rán. Silnejším odvarom sa preplachovali hnisavé ložiská na povrchu kože ale i zápaly v ústnej dutine.
  9. Krásne zúbky a pevné kosti. Vďaka vysokému obsahu fluoridu zelený čaj posilňuje zubnú sklovinu a kosti. Osvedčil sa ako výborný doplnok pri prevencii a liečbe osteoporózy.
  10. Znižuje riziko rakovinového ochorenia. Vedci dokázali, že zelený čaj nie len že zabraňuje tvorbe rakovinových buniek, ale napomáha likvidovať už aj tie existujúce. Tento významný výskum definitívne radí zelený čaj medzi rastliny s najväčším množstvom zdravotných pozitív vôbec.

Foto: iStock

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.