Zázračné účinky brezy na pleť, vlasy aj celulitídu – Omladnut.sk

Zázračné účinky brezy na pleť, vlasy aj celulitídu

Leto znamená pre náš organizmus zvýšenú záťaž. Telo sa snaží na jar zbaviť všetkých škodlivých látok a toxínov, ktoré cez zimu nazbieralo a potrebuje nastoliť vnútornú rovnováhu. Pred letom sa chceme rýchlo dostať do formy.

Stehná, boky, zadok ale aj brucho a paže sú považované za problematické partie, kde sa objavuje celulitída. Na jej výskyt má vplyv usadzovanie toxínov a zadržiavanie vody v organizme. Zlaďte svoj rytmus s prírodou a výsledky na seba nenechajú dlho čakať. Pomôže vám v tom Weleda.

 

Weleda bio brezové listy

Weleda rešpektuje súlad človeka a prírody. Nejde len o správny výber prírodných zložiek, ale o ucelený proces. Weleda pre produkty z brezovej rady používa Brezu bielokorú, ktorá je v strednej Európe bežne rozšírená. Breza je symbolom mladosti a znovuzrodenej životnej sily. Výťažky pre prípravky Weleda sa získavajú z mladých brezových lístkov, ktoré sa zbierajú vo voľnej prírode od polovice mája do konca júla. Musia byť odtrhnuté v tú správnu chvíľu, za správnych podmienok sušené a niekoľko hodín extrahované. Vďaka tomuto presnému postupu sa darí získať extrakt, ktorý je bohatý na flavonoidy, saponíny a taníny. Povzbudzuje metabolizmus a má tak na organizmus výrazne čistiace a detoxikačné účinky.

Pretože je tento región typický výskytom tohto štíhleho stromu s bielou kôrou, bol zaradený do fair trade projektu. Lístky z ktorých tento drahocenný extrakt pochádza je z južných Čiech z oblasti Novohradských hôr. Celý projekt je pod prísnym dohľadom zberu, sušenia a získavania extraktu. Ročne Weleda spotrebuje približne 220 ton čerstvých BIO brezových lístkov z ktorých po usušení zostáva len 55 ton sušených listov.

Účinky jednotlivých prípravkov môžete podporiť ich vzájomnou kombináciou, ale aj dodržiavaním vhodného životného štýlu. K nemu patrí odľahčená strava a zaradenie väčšieho množstva zeleniny a ovocia. Správny pitný režim, ktorý napomáha vylučovaniu škodlivín z tela a pravidelný pohyb vám tiež prospeje. Na začiatok by stačilo keď si každý deň doprajete dlhšiu prechádzku sviežim tempom. A kedy inokedy by ste mali začať keď nie na jar? Vonku to tak krásne vôní a kvitne.

WELEDA Brezový sprchovací peeling

Jemný Brezový peeling vyhladzuje a regeneruje pokožku celého tela. Voskové perly z karnaubského a včelieho vosku šetrne odstraňuje odumreté bunky, pričom živé sú chránené. Jemné cukorné tenzidy pokožku čistia, marhuľový olej ju chárni pred vysušovaním počas sprchovania. Pokožka je po umytí hodvábne jemná a hladká na dotyk. Brezový peeling ju dokonale pripraví na následnú starostlivosť Brezovým olejom na celulitídu.

Množstvo: 150ml

Odporučená MOC: 2,75€

WELEDA Brezový olej na celulitídu

Brezový olej na celulitídu Weleda využíva procesy látkovej výmeny v mladom brezovom liste. V jemných lístočkoch vznikajú na jar cenné éterické oleje a účinné látky, ktoré aktivujú látkovú výmenu v pokožke a podporujú vylučovanie škodlivín. Účinne predchádza vzniku celulitídy a zároveň výrazne zlepšuje stav celulitídy, ktorá už pod pokožkou je a celkový vzhľad pokožky. Prípravok okrem brezového výťažku obsahuje aj extrakt z rozmarínu a listnanca ostnitého, ktoré aktivujú látkovú výmenu v pokožke a hospodárenie s tekutinami. Pre dokonalý výsledný efekt použite v prvých 4 týždňoch najmenej 2x denne.

Množstvo: 100ml

Odporučená MOC: 2,75€

Špeciálny tip WELEDA:

WELEDA BIO Brezová šťava

BIO Brezová štava Weleda napomáha organizmu pri vylučovaní škodlivých látok. Pravidelné užívanie tejto štavy má blahodárne účinky na ľudský organizmus a dá sa prirovnať k oživujúcej zdravotnej kúre. Tento ušlachitlo trpký, ale veľmi chutný nápoj pomáha očisťovať organizmus vyplavovaním najrôznejších usadenín z tela prirozdenou cestou. Flavonoidy obsiahnuté v brezových listoch majú mierne močopudné účinky a podporujú tak očistnú kúru, ktorá sa prejaví zdravou a sviežou pokožkou celého tela. Aktívne očistné kúry je najvhodnejšie robiť na jar a na jeseň, pretože vtedy dochádza k lepšiemu zladeniu s prírodnými očistnými mechanizmami ľudského organizmu. BIO Brezová rada Weleda má certifikát BIO kvality.

Množstvo: 200ml

Odporučená MOC: 11,56€

Weleda produkty kúpite v drogériách DM, v klubových predajniach Weleda a na e-shope. Zoznam nájdete na weleda.cz

foto: flickr.com/renes

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.