Stíhačka medzi fotoaparátmi – Omladnut.sk

Stíhačka medzi fotoaparátmi

Ak ste túžili mať niečo iné, úžasné, revolučné a nekompromisne dokonalé, tak potom práve pre vás vznikol úplne nový fotoaparát NIKON1. Ak apple urobil revolúciu v mobiloch a počítačoch, tak NIKON s radou 1 spôsobí vo foto technike doslova víchricu. Tento fotoaparát je taký úžasný, že všetky ostatné sa vám budú zdať zastaralé.

 

NIKON 1 je priekopníkom nových fotografických funkcií, ako je napríklad technológia umožňujúca fotografovať úplne novým spôsobom, že už nikdy nezmeškáte žiadnu situáciu: dovoľuje totiž zaznamenať snímky pred a po stlačení tlačidla spúšte, čiže je rýchlejšia ako vy. Zachytí aj tie najprchavejšie momenty, oživí vaše snímky a umožní vám zachytiť fotografie, aké ste si ani nevedeli predstaviť.

Spoločnosť Nikon nastavuje uvedením dvoch revolučných fotoaparátov – označovaných ako Nikon 1 V1 a Nikon 1 J1 – nový štandard, čo sa týka rýchlosti, presnosti ostrenia, nových vlastností a mobility. Fotoaparáty Nikon 1 predvádzajú úplne nové možnosti tohto mobilného systému, ktorý je vybavený najrýchlejším automatickým zaostrovaním a sériovým snímaním na svete, novými fotografickými režimami, unikátnymi kompaktnými objektívmi série 1 NIKKOR s kompatibilným príslušenstvom Nikon 1.

„Ide o najvýznamnejšiu novinku spoločnosti Nikon od uvedenia digitálneho fotoaparátu pred 14 rokmi,“ hovorí Takami Tsuchida, prezident spoločnosti Nikon Europe. „Uvedením systému Nikon 1 na trh odhaľujeme dva prelomové fotoaparáty s vymeniteľnými objektívmi, ktoré sú plné revolučných technológií.“

Jordi Brinkman, produktový manažér spoločnosti Nikon Europe, hovorí: „Vývojárom spoločnosti Nikon sa podarilo uložiť neuveriteľne výkonný mikroprocesor a obrazový snímač do štíhlej, minimalistickej konštrukcie fotoaparátov systému Nikon 1: ľudia budú môcť urobiť také snímky, o ktorých sa im ani nesnívalo. Fotoaparáty Nikon 1 nie sú iba najrýchlejšími modelmi na svete – majú aj doteraz nevídané funkcie, ako je Pohyblivá momentka a Inteligentný výber snímky, ktoré umožnia ľuďom zachytávať veci okolo seba spôsobmi, ktoré si ani nevedeli predstaviť. Objektívy 1 NIKKOR sú jedinečné tým, že boli navrhnuté s ohľadom na precíznu fotografiu a natáčanie videosekvencií.“

Prelomové automatické expozičné režimy: fotografie ako nikdy predtým

Fotoaparáty Nikon 1 sú vybavené novými vzrušujúcimi expozičnými režimami, ktoré využívajú neuveriteľnú rýchlosť spracovania a technológiu umožňujúcu vznik snímok pred a po stlačení tlačidla spúšte. Také snímky nedokáže zaznamenať žiaden iný fotoaparát na svete.

Pohyblivá momentka (MSS) jediným stlačením oživí vašu fotografiu. Súčasne zachytí spomalenú videosekvenciu a statickú snímku a potom hneď tieto dve položky skombinuje – výsledkom je fotografia, ktorá sa hýbe. Týmto spôsobom možno zaznamenať príbeh životného okamihu a fotografii vdýchnuť život.

Inteligentný výber snímky (SPS) zachytí ten správny okamih v akejkoľvek scéne. S využitím technológie umožňujúcej vznik snímok pred a po stlačení tlačidla spúšte zachytí fotoaparát jedným stlačením 20 snímok v plnom rozlíšení. Fotoaparát uloží päť najlepších fotografií na základe výrazu tváre, kompozície a zaostrenia a najlepšiu z nich vám ponúkne. Už nikdy vám neutečie ten pravý okamih, keď pes chytí loptu, ani radosť na tvári vášho dieťaťa na hojdačke.

Režim statických snímok vám umožní stať sa majstrami akčnej fotografie. Stačí prepnúť na snímanie ostrých fotografií v plnom rozlíšení rýchlosťou až 60 snímok za sekundu.

Režim videosekvencií ponúka množstvo pokročilých funkcií. Počas záznamu videosekvencie v režimu Full HD môžete bez prerušenia natáčania zaznamenať statickú snímku v plnom rozlíšení, alebo môžete nahrať extrémne spomalený záznam.

Prvý medzi prvými: Pokročilý fotoaparát s vymeniteľnými objektívmi (A-CIL)

Uvedenie fotoaparátov Nikon 1 na trh nie je iba predstavením nového systému fotoaparátov – je to zavedenie úplne novej kategórie, ktorú spoločnosť Nikon pomenovala „pokročilý fotoaparát s vymeniteľnými objektívmi (A-CIL)“. Sú navrhnuté tak, aby ponúkli neuveriteľnú rýchlosť, jednoduchosť a zábavu pri zachytávaní sveta okolo vás. Tieto mobilné A-CIL fotoaparáty ponúkajú úplne nový zážitok z fotografovania.

Inteligentný fotoaparát – Nikon 1 V1

Inteligentný fotoaparát s ikonickým vzhľadom Nikon 1 V1 je navrhnutý tak, aby vyniesol vaše fotografie na novú úroveň. Je vybavený elektronickým hľadáčikom s vysokým rozlíšením a viacúčelovým portom pre príslušenstvo. Umožní vám zachytiť vzácne okamihy a neočakávané situácie na akomkoľvek mieste. Jasný elektronický hľadáčik s 1 440 000 bodmi ponúka čistý a stabilný obraz a 100% obrazové pole. Fotoaparát je vybavený odolným telom z horčíkovej zliatiny (horná a predná časť) a viacúčelovým portom pre príslušenstvo, ktorý vám umožní ďalej rozširovať systém o ďalšie príslušenstvo systému Nikon 1. Fotoaparát Nikon 1 V1 je k dispozícii v matnej čiernej a lesklej bielej farbe.

Vždy o stlačenie napred – Nikon 1 J1
Rýchlo reagujúci fotoaparát Nikon 1 J1 dokáže udržať krok so zaneprázdnenými životmi naplnenými príležitosťami na fotografovanie vašich najbližších. Plne automatický fotoaparát Nikon 1 je vybavený všetkým, čo potrebujete na zachytenie životných zážitkov, s ktorými sa stretávate. Krásu tohto modelu zvýrazňuje jeho minimalistický dizajn. Prístroj je vybavený vstavaným bleskom, ktorý vám poskytne dodatočné osvetlenie. Tento fotoaparát sa používa tak ľahko, že sa stačí iba rozhodnúť, čo chcete zachytiť. Jeho zvlášť malé telo je k dispozícii v rôznych farbách, tak ako objektívy 1 NIKKOR. Sú to farby: biela lesklá, matná čierna, lesklá červená, strieborná a dokonca aj jasne ružová.

Rozšírte svoj systém, zostaňte kompaktní: Príslušenstvo pre systém Nikon 1

Séria voliteľného príslušenstva pre systém Nikon 1 vám umožní čo najviac vylepšiť vaše fotografie bez toho, aby vám zaťažila tašku

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.