LG Optimus Chic – Omladnut.sk

LG Optimus Chic

Model mobilného telefónu LG Optimus Chic je založený na rovnakej hardvérovej platforme ako Optimus One – jeden z najrýchlejšie predávaných telefónov značky LG. Design tohto smartfónu je viac zaoblený. Jeho superhladký povrch je vyrobený z odolného materiálu s vysokým leskom.

Chic navyše disponuje fotoaparátom s vyšším rozlíšením – a to 5 MPix. Technologicky je telefón na vysokej úrovni. Smartphone vsádza na dotykový displej s uhlopriečkou 3,2 „, s rozlíšením HVGA (320 × 480 bodov). Využíva kapacitnú technológiu, podporuje multitouch a DLNA. Nechýba ani podpora rýchlych dát HSDPA (až 7,2 Mb/s), samozrejmosťou je Wi-Fi, Bluetooth a GPS. Telefón vďaka verzii Android 2.2 Froyo podporuje aj USB tethering, jedným kliknutím z neho vytvoríte Wi-Fi hotspot pre zdieľanie 3G internetu ďalším zariadeniam v okolí. Aplikácie tretích strán je možné inštalovať aj na SD kartu (tá môže mať až 32 GB).

 

Optimus Chic sa skvele hodí aj ako náhrada za fotoaparát. Jeho 5 Mpx snímač je vybavený automatickým zaostrovaním a detekciou úsmevu, kvalita výsledných fotografií patrí k najlepším v triede 5 Mpx fotoaparátov. Ako operačný systém bol vybraný moderný Android 2.2 Froyo.

Odporúčaná cena 264 €.