ASUS predstavuje nový notebook U46 – Omladnut.sk

ASUS predstavuje nový notebook U46

Spoločnosť ASUS prvýkrát predstavuje novinku z rady série U notebook U46 vo farbe champagne v prvej reprezentačnej predajni v River Parku. Jeho výnimočnosťou je celohliníkový povrch a najtenší 14″ notebookový rám pre jednoduchšiu mobilitu. Okrem novinky U46 netreba prehliadnuť ani U36 s novým Sandy Bridge procesorom.

Nový notebook U46 je neprehliadnuteľný svojim unikátnym dizajnom s hliníkovým povrchom s kruhovým rytím vo farbe champagne. Luxusny dizajn má zároveň aj veľmi vysokú odolnosť voči zanechávaniu odtlačku prstov. Nové upevnenie displeja umožňuje širší otvárací uhol pre lepší sklon displeja, čo ocenia najmä cestovatelia pri čítaní v tesných priestoroch leteckých sedadiel. Súčasťou U46 je možnosť nabíjania iných zariadení cez USB port, i keď je notebook vypnutý vďaka USB Charger +.

Tenký a pritom výkonný

V súčasnosti väčšina predávaných ultratenkých notebookov využíva nízkonapäťové procesory. ASUS U36 a U46 sú v tejto kategórii výnimkou a ponúkajú nové procesory Intel Sandy Bridge Core i3 a Core i5 druhej generácie so štandardným napájaním, ktoré podávajú vyšší výkon. Ich použitie umožňuje špeciálna konštrukcia chladenia, ktorá prostredníctvom dvojitých teplovodných trubíc odvádza teplo od procesora pričom nezväčšuje rozmery notebookov.

Užívatelia, ktorí pracujú s multimédiami, často hrajú hry alebo intenzívne využívajú viac aplikácií naraz, tak majú k dispozícii notebook s plnohodnotným výkonom a pritom s malými rozmermi a nízkou hmotnosťou a výkonom.

Dlhá výdrž batérie

Model U36/U46 ponúka dlhú výdrž batérie a to vďaka špeciálnemu režimu „Battery Saving“ technológie ASUS Hybrid Engine. V spojení s technológiou NVIDIA Optimus, ktorá automaticky prepína medzi integrovanou a samostatnou grafickou kartou, je možné výdrž batérie predĺžiť až na 10 hodín.

Okrem uvedenia novinky U46 sa rada U môže popýšiť aj iba 19 mm tenkým notebookom U36. Novinka využíva procesory Intel Core i3/i5 druhej generácie a grafickú kartu NVIDIA GT520M.

Elegantná konštrukcia a nízka hmotnosť U36

Zásluhou extrémne ľahkého tela zo zliatiny horčíka a hliníku váži notebook s 8-článkovou batériou iba 1,66 kg. U36 je teda veľmi dobrou voľbou pre užívateľov, ktorí na cestách nechcú nosiť zbytočné kilogramy naviac. Notebook disponuje povrchovou úpravou soft-touch s ochrannou vrstvou o hrúbke niekoľkých nanometrov, ktorá odpudzuje vodu alebo nečistoty.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.