Rozkošný diablik – Omladnut.sk

Rozkošný diablik

Mini Cooper asociuje výnimočnosť, slobodu, dynamiku a štýlovú dokonalosť. Napriek tomu, že snáď nenájdete nikoho, kto by Mini nepoznal stále pôsobí na ceste ako magnet. Otáča hlavy každému. Má totiž dar vyvolať emóciu, po ktorej túžime azda všetci – oslobodzujúcu, vzrušujúcu, výnimočnú.

Táto malá chutná hadimrška sa vyťahuje v prvom rade svojou štýlovosťou. Zjav Mini je roky nezameniteľný ale sem tam pookreje o modernejších nádych. Prednej kapote dominujú okrúhle svetlomety, charakteristické sú krátke previsy karosérie, nízko položené ťažisko, zozadu nechýba štýlová dvojitá koncovka výfuku v strede a svoje robí aj športový spojler, skrátka štýlový trendsetter, ktorého nemožno napodobniť, lebo je jednoducho jedinečný. Ešte aj ten lak je iný. Nielen farebnou škálou ale aj leskom, skrátka v Mini trafili dokonalosť presne do stredu terča. Vyšperkovaný do posledného detailu.

Ach…

Na test sme mali model s označením S v prevedení Cabrio. Strecha sa otvárala stlačením jedného tlačidla v dvoch fázach. Môžete si dopriať výhľad simulujúci otvorené strešné okno alebo jazdu s vetrom vo vlasoch a s bezpečným adrenalínom. Mini Cooper S je totiž majster v istote. Zákruty sú pre neho najväčšou pochúťkou, i keď do nich vpálite s horúcou krvou 184-roch koní. Pocit slovenského hokejistu vracajúceho sa z majstrovstiev sveta zaručený.

Nemenej štýlový je interiér. Jedinečná atmosféra vás vtiahne do sveta uvoľnenia a výnimočnosti preliaty energetickým výbuchom. Detaily v podobe chrómovaných páčiek, veľký okrúhly tachometer v strede palubnej dosky, otáčkomer priamo pred vodičom, osvetlenie interiéru, perfektné sedadlá – skrátka dokonalosť a jedinečnosť ťahá toto autíčko z ľavého rukáva.

Ku podivu aj vzadu sa sedelo príjemne a bez problémov, kufor však platil daň za sklápaciu strechu a veľkosť auta. Na Mini sa však život vychutnáva a jazdí sa len s kreditkou…

Z nuly na stovku mu stačí 7,3 sekundy a popapká si priemerne 6 l/100 km.

Hmm…

I keď MINI pôsobí ako hračka o ktorej snívate keď z  detských topánok vyrastiete, nechýbajú mu najnovšie technické a bezpečnostné vychytávky, napríklad funkcia Štart/Stop, parkovacie senzory, hlasové ovládanie, Dynamická kontrola stability, Dynamická kontrola trakcie atď.

MINI je skrátka šarmantné, krásne, technicky dokonalé a ešte aj empatické. Keby Mini vyrábalo ľudí, bola by radosť žiť na svete v každom momente:)

Viac informácií, technické údaje a cenník nájdete na: www.mini.sk

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.