Športový individualista - trojdverové BMW radu 1 a dynamické BMW radu 3 Touring – Omladnut.sk

Športový individualista – trojdverové BMW radu 1 a dynamické BMW radu 3 Touring

Značka BMW prináša na trh dve lákavé a štýlové novinky. Nové BMW radu 1 dostáva druhý variant: najnovšie vydanie trojdverovej verzie pozoruhodne zvýrazňuje športové charakteristiky kompaktného modelu. BMW radu 3 Touring zasa predstavuje dynamický charakter a praktickosť zabalené do športového a elegantného dizajnu.

 

 

Nové trojdverové BMW radu 1 disponuje pre značku typickými dynamickými proporciami. Unikátny vzhľad mu dodáva natiahnutá bočná línia, široké dvere s bezrámovými oknami, ako aj robustne tvarované bočné panely so zvýraznením blatníkov zadných poháňaných kolies a línia prahov, podčiarkujúca športovo natiahnutú siluetu vozidla.

K dispozícii sú precízne možnosti individualizácie vďaka líniám BMW Sport Line, BMW Urban Line a M športovému balíku, s harmonicky zladeným exkluzívnym dizajnom a prvkami výbavy, ktoré sú atraktívnou alternatívou k základnému variantu. BMW M135i prináša modelovo špecifický dizajn exteriéru aj interiéru, zodpovedajúci technickým požiadavkám vozidla.

Interiérové miery, športový vzhľad a handling ťažia z väčších rozmerov. Na zadnom rade je na výber dvojmiestne alebo trojmiestne sedadlo, priestor pre nohy bol predĺžený o 21 mm, batožinový priestor sa zväčšil o 30 na 360 litrov.

Zákazníci dostávajú k dispozícii širší výber benzínových aj naftových motorov s technológiou BMW TwinPower Turbo.

Všetky motorické varianty sú štandardne kombinované s optimalizovanou manuálnou šesťstupňovou prevodovkou. Unikátnym doplnkom v kompaktnom segmente je osemstupňová automatická alebo osemstupňová športová automatická prevodovka. Komplexný balík technológií BMW EfficientDynamics prináša okrem iného funkciu Auto Start Stop v spojení s manuálnou aj automatickou prevodovkou a režim ECO PRO, ktorý sa dá aktivovať pomocou štandardného Ovládača jazdného zážitku.

Špičková koncepcia modelu Touring prináša kombináciu dynamických výkonov, elegancie a všestrannosti v dokonalo proporčnom celkovom formáte. Disponuje väčším priestorom pre pasažierov aj objemom pre batožinu: 495 litrov stanovuje nové meradlo tohto segmentu.

Zákazník dostáva na výber z verzií Modern Line, Luxury Line, Sport Line a tiež M športového balíka, k čomu sa pridáva aj rozsiahla ponuka asistenčných systémov, vrátane plnofarebného Head-Up displeja. Pre všetky modely sú k dispozícii výkonné a efektívne motory s technológiou BMW TwinPower Turbo, funkciou Auto Start Stop, režimom ECO PRO a doplnkovo aj osemstupňová automatická prevodovka. Športový podvozok má zároveň zvýšený komfort pruženia a štandardný Elektrický posilňovač radenia, v ponuke je doplnkové M Sport ladenie.

Ešte výraznejšie zvýšenie praktickosti a komfortu aj na dlhé cesty prinášajú na mieru šité doplnkové prvky  výbavy, ako napríklad adaptívny upevňovací systém s variabilnými aplikáciami na podlahe batožinového priestoru, bezdotykové ovládanie otvárania batožinového priestoru ako súčasť doplnkového prvku výbavy Komfortný vstup, či elektricky vyklápateľný hák ťažného zariadenia.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.