Slnečná oáza relaxu v neďalekom Burgenlande – Omladnut.sk

Slnečná oáza relaxu v neďalekom Burgenlande

Rakúsky Burgenland a jeho úžasnú atmosféru už objavilo mnoho Slovákov. Územie Rakúska, ktoré sa tiahne na východe popri maďarských hraniciach zo severu od Slovenských a na juh až po Slovinské charakterizujú mierne pahorky, vinice, sady, idylické dedinky, rozsiahle pastviny a fauna a flóra panónskej, mediteránskej a alpskej oblasti.  Každého návštevníka ale fascinuje v prvom rade atmosféra krajiny, panenská príroda, v ktorej sa skrýva neuveriteľný pokoj.  Ideálne miesto na načerpanie nových síl a relax.

 

Kúpele, v ktorých inak plynie čas

Na území Burgenlandu sa nachádza niekoľko veľkorysých termálnych kúpeľov. Bad Tazmannsdorf charakterizuje najmä pokoj a pohoda. Tunajšia liečivá voda pomáha uvoľniť svalové napätie, pozitívne pôsobí pri chorobách srdca a krvného obehu, je dobrá na chrbticu, kĺby a celý pohybový aparát.  Výhodný je pre návštevníkov hotel AVITA, ktorý priamo nadväzuje na stredisko zdravia s rôznymi bazénmi , či saunový svet s nekonečnými možnosťami a nádhernou saunovou rajskou záhradou.  Dokonalá starostlivosť od rána až do večera zahŕňa široké spektrum činností pre zotavenie a načerpanie energie – aqua gymnastiku, meditatívnu relaxáciu, pilates atď.  Idylické prostredie vám v plnej kráse ukáže radosť z pohybu, dokonalé bežecké trasy s mäkučkým podložím a bezchybnou navigáciou. Špeciálne vybudovaná Lauf -&Walking Arena s 280 km ciest pre chodcov a bežcov je vynikajúca aj na populárny Nordic Walking. Samozrejmosťou sú cyklotrasy alebo jazdecké trasy pre jazdu na koni s GPS.  Kúpele sú ako stvorené pre pôžitkárov, okrem vynikajúcej gastronómie si môžete uspokojiť svoje mlsné jazýčky napríklad aj v  domácej pralinkárni Spiegel.

Raj pre golfistov

Živý prameň, ktorý zjemňuje pokožku v kúpeľoch Stegersbach si môžu vyskúšať pri svojej ceste za športom aj golfisti. Najväčšie golfové ihrisko v Európe s päťdesiatimi jamkami Golfschaukel Stegersbach – Lafnitztal  ponúka v závislosti na úrovni zručnosti  vzrušujúcu aj relaxačnú hru. Golfový areál sa môže pochváliť krásnou panorámou na miernom kopci, ktorý sa tiahne do malebnej zvlnenej krajiny a patrí k najkrajším a najnáročnejším v Rakúsku. Okolie je vyhľadávané na prípravu špičkovými športovcami z celej Európy. Ubytovať sa môžete v romantických  malých penziónoch, ale aj v päťhviezdičkových luxusných hoteloch a dokonca v špeciálnom biohoteli.

Užitočné info:

Burgenlandské národné parky www.naturparke.at, pre vinárov www.eisenberg-dac.at, www.kellerviertel-heiligenbrunn.at, najlepšie burgenlandské reštaurácie www.gaultmillau.at, moorochse.at, hotel AVITA www.avita.at, kúpele www.burgenlandtherme.at, pre športovcov www.laufarena.at, www.golfschaukel.at