Na jeseň si doprajte bylinky – Omladnut.sk

Na jeseň si doprajte bylinky

Naučili ste sa počas leta dodržiavať pravidelný pitný režim? Gratulujeme! Koniec horúcich dní však nie je dôvodom na to, aby ste na dostatočný príjem tekutín opäť pozabudli. Svoju pleť udržíte správnym pitným režimom dlhšie vláčnu a jemnú, podporíte fungovanie metabolizmu a rozkladanie škodlivých látok v tele. Dokonca dostatočným príjmom vhodných tekutín môžete posilniť aj svoju imunitu a vyhnúť sa tak obávanému chrípkovému obdobiu! Dehydratované telo je totiž oveľa náchylnejšie podľahnúť chorobe. Nenechajte sa preto oklamať. V období znížených vonkajších teplôt sa náš organizmus bráni strate tepla rôznymi spôsobmi. Jedným z najčastejších je aj potlačenie pocitu smädu. Napriek tomu sa však nároky tela na príjem tekutín oproti teplejším dňom príliš nemenia a dopriať by sme si mali aspoň 1,5 až 2 litre vody denne!

Ak sa vám zrazu čistej vody veľmi nežiada, skúste ju nahradiť horúcim čajom, riedenými ovocnými alebo zeleninovými šťavami. Výborným spôsobom, ako doplniť tekutiny počas zimy, sú aj ochutené pramenité vody Rajec Bylinka s výťažkami bylín materina dúška, púpava, šalvia, šípka a sedmokráska. Všetky bylinky sú pestované v tých najlepších podmienkach, aby sa po zbere a šetrnom spracovaní do bylinného extraktu harmonicky spojili s výbornou chuťou nízkomineralizovanej pramenitej vody Rajec. Množstvo extraktu v jednotlivých nápojoch je stanovené tak, aby Rajec Bylinky prinášali cenné vlastnosti byliniek až na váš stôl.

VŠADE SAMÉ BYLINKY

Každá z byliniek má svoju výnimočnú chuť a pozitívne účinky, ideálne pre spestrenie nášho každodenného pitného režimu. Materina dúška pomôže pri problémoch s dýchacími cestami a pri žalúdočných ťažkostiach. Púpava zase podporí trávenie a detoxikáciu organizmu, čo sa v období husacích hodov a vínnych ciest rozhodne môže hodiť. V prípade, že pociťujete príznaky začínajúcej chrípky, vyskúšajte účinky šalvie. Okrem jej dezinfekčných vlastností vraj pomôže aj pri prečistení mysle a celkovom upokojení organizmu. Ak chcete zvýšiť svoju obranyschopnosť, rozhodne by ste nemali zabúdať na šípku a jej vysoký obsah vitamínu C. Najnovším prírastkom do obľúbenej bylinkovej rodinky je aj tohtoročná novinka Rajec Bylinka Sedmokráska s extraktom sedmokrásky. Práve táto malá lúčna tanečnica pomáha pri zápale hrdla a ďasien a dodnes je veľmi využívaná v boji proti kašľu a horúčke. Pramenité vody Rajec Bylinka navyše nie sú sýtené, a tak nepodráždia hrdlo vám ani vašim blízkym. V praktickom 0,75l PET balení budú dokonalým spoločníkom jesenných prechádzok či výletov, pre potreby každodenného spestrenia pitného režimu ich nájdete aj vo veľkom 1,5l balení. Podľahnite kúzlu byliniek a prírody, kedykoľvek sa vám zažiada!