Prečo je bezbolestný epilačný laser Light Sheer Duet taký účinný? – Omladnut.sk

Prečo je bezbolestný epilačný laser Light Sheer Duet taký účinný?

Nežiaduce ochlpenie nás trápi takmer každodenne. Zbavujeme sa ho rôznymi viac i menej účinnými metódami. Laserová epilácia ponúka efektívne riešenie, nie je však úplne bezbolestná a kvalita niektorých laserov je diskutabilná. Nedávno sme vám priniesli informáciu o celosvetovo najrozšírenejšej a najobľúbenejšej metóde epilácie laserom Light Sheer Duet.Jjej jedinečnosť spočíva v tom, že je bezbolestná, mimoriadne efektívna a možno ju vykonávať aj v lete. Nakoľko sme zaznamenali mnoho ohlasov, ponúkame vám podrobnejšie informácie od odborníka MUDr.Rastislava Vrabca z Ústavu lekárskej kozmetiky v Bratislave.

 

 

Na ako princípe funguje laserová epilácia?

Vlasy, resp. ochlpenie rastie v tzv. cykloch – každý vlas aktívne rastie a predlžuje sa. Potom sa jeho rast zastaví a vlas ostáva ukotvený v koži. Po určitom období vlas vypadne a na mieste vypadnutého vlasu začne onedlho rásť nový vlas. Tento cyklus je riadený bunkami , ktoré sú uložené v tesnej blízkosti vlasového korienku.

Laserová epilácia je založená na poznatku, že nahriatie týchto regulačných buniek nad kritickú teplotu vedie k ich poškodeniu. Poškodené regulačné bunky nie sú zase schopné navodiť rast nového vlasu a po vypadnutí vlasu po laserovej epilácii sa nezačne opakovať rastový cyklus vlasu. Čiže na laserom ošetrenej ploche už nenarastie nové ochlpenie. Bunky, ktoré regulujú rast vlasu nie sú súčasťou samotného vlasu, ale sú uložené v tesnej blízkosti pri vlasovom korienku.

Čím je Light Sheer Duet iný ako ostatné?

Laserový lúč má pred vstupom do kože nejakú energiu. Čím však preniká hlbšie do kože tak táto energia klesá. Tento pokles je zapríčinený rozptylom a absorbciou ( zachytením sa) laserového lúča v koži. Ku vlasovému korienku sa dostane z pôvodnej energie malá časť. A práve táto malá časť je pre efekt laserovej epilácie rozhodujúca. Tento zvyšok energie sa zachytí vo vlasovom korienku, ohreje ho na dostatočne vysokú teplotu a toto teplo sa prevedie na regulačné rastové bunky vlasu.

Pri laserovom záblesku sa však energia lasera zachytáva vo všetkých farebných štruktúrach. V koži to je hnedým kožným pigmentom sfarbená pokožka, rovnako je hnedým pigmentom sfarbený aj vlas vrátane vlasového korienku a ešte sa energia absorbuje i v červenom krvnom farbive hemoglobíne. Krvou sú naplnené kožné cievky. Pri laserovom záblesku sa nahrievajú všetky tieto štruktúry (podobne, ako sa ohrievajú aj farebné šaty na slnku). Pri tom platí, že čím je niečo viac tmavé, tak tým sa to viac, rýchlejšie ohreje. Pri laserovej epilácii musí laserový lúč, najprv prejsť pokožkou, potom cez cievy a sieť najtenších kožných cievok ( kožných kapilár ) a až potom sa dostane ku samotnému vlasovému korienku.

Nový laser LighSheer DUET dokáže znížiť intenzitu sfarbenia pokožky a znížiť naplnenie kožných ciev. Je to zabezpečené nasatím kože do aplikačnej koncovky. Podtlak, ktorý nasaje kožu pred samotným laserovým zábleskom, tak dokonale pripraví kožu na samotný laserový impulz. Pokožka sa roztiahne a tým sa zníži intenzita jej sfarbenia (podobne ako sa zníži aj intenzita sfarbenia gumeného balóna pri nafukovaní), zníži sa prekrvenie cievok a laserovému lúču nestojí v ceste ku vlasovému korienku žiadna prekážka. Navyše sa pri roztiahnutí kože vlasové korienky priblížia ku laseru ( koža sa stenčí). Čiže pri zákroku laserom LighSheer Duet sa dostane ku korienkom podstatne väčšie percento z iniciálnej energie, ktorú má laserový lúč pri vstupe do pokožky.

Širší laserový lúč

Tento podiel sa ešte zvyšuje tým, že nový Lightsheer Duet má približne 10x väčší priemer laserového lúča ako jeho predchodcovia. Z počítačových simulácií totiž vyplýva, a prax to v plnej miere potvrdzuje, že čím väčší je priemer laserového lúča, tak tým hlbšie prenikne väčšie percento laserovej energie. Jednoducho sa to dá však zdôvodniť tým v širšom laserovom lúči sa svetlo menej rozptyluje do strán ako pri užšom laserovom lúči. Za rozptyl laserového lúča je zodpovedný najmä kožný kolagén. Pre lepšiu predstavu, v praxi sa stretneme z rozptylom svetla napr. pri hmle.

Cenník:

http://www.ulk.sk/cennik/cennik-laserova-epilacia.html

http://www.ulk.sk/cennik/cennik-panske-laserovej-epilacie.html

Viac info na www.ulk.sk

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.