Opuchajú vám nohy, ste unavená, trápi vás celulitída? Rozprúďte si lymfu! – Omladnut.sk

Opuchajú vám nohy, ste unavená, trápi vás celulitída? Rozprúďte si lymfu!

Trápi vás celulitída, zvädnutá pokožka tela, strie či pár centimetrov v problematických partiách naviac

Trápi vás celulitída, zvädnutá pokožka tela, strie či pár centimetrov v problematických partiách naviac? Pomôcť vám môže lymfatická masáž v kombinácii so špeciálnou kozmetikou.

Ako lymfatická masáž funguje?

Za pomoci špeciálnych hmatov môžete naštartovať unavený lymfatický systém, ktorý má za úlohu odvádzať prebytočnú tekutinu z medzibunkového priestoru a spolu s ňou zbaviť telo aj zákerných toxínov. Často však býva tok lymfy narušený či spomalený. To má za následok únavu, opuchy, celulitídu, zníženie imunity a zhoršenie stavu pokožky. Naopak, správne fungujúca lymfa urýchľuje váš metabolizmus a napomôže k celkovej detoxikácii organizmu. Účinne tak odstránite celulitídu, nepríjemné opuchy nôh a zlepšíte fyzickú kondíciu.

Rozprúďte lymfu

Skôr ako sa vrhnete na samotnú lymfatickú masáž je treba odbornými hmatmi uvoľniť uzliny v podklíčkovej jamke a po stranách krku, ktoré slúžia ako spoľahlivý filter škodlivín. Nebojte sa, všetko vám zaberie presne 1 minútu a 30 sekúnd. Bez tohoto ošetrenia by vaša lymfa mohla stagnovať a vy by ste sa potom mohli zápasiť s bolesťou hlavy či opuchmi. Ako na to vám prezradí kvalifikovaná terapeutka Adéla Ručková.

Ako si urobiť účinnú lymfatickú masáž sama doma?

  1. Urobte nad kľúčnou kosťou 5-7 jemných krúžkov. Tam sa nachádzajú najdôležitejšie body pre aktiváciu lymfatického systému.
  2. Lymfu odveďte zo strán krku ku kľúčnej kosti.
  3. Taktiež zadná časť krku je nesmierne dôležitá. Položte si ruky čo najhlbšie medzi lopatky v oblasti chrbtice a krúživými pohybmi prechádzajte smerom hore, do strany a opäť dolu.Takto ju účinne uvoľníte a lymfu rozprúdite.
  4. 5-7 krúžkov v podpazuší naštartuje lymfatické uzliny, ktoré môžete pod prsiami cítiť. Obnovíte tak drenáž rúk, dekoltu a pŕs.
  5. Lymfatuické cesty nôh začnite uvoľňovať v slabinách. Celou plochou prstov robte 5-7 krúžkov.
  6. Na záver aktivujte uzliny v podkolennej jamke taktiež 5-7 jemnými krúžkami. Potom bude váš lymfatický systém naštartovaný na celý deň. Aktiváciu uzlín zopakujte večer.

Pohľad odborníka – Adéla Ručková:

Lymfatická masáž dokáže pomôcť pri odstraňovaní celulitídy, či pôsobiť ako účinná prevencia proti jej vzniku. Uvoľní unavené nohy a zbaví vás opuchov členkov. Uľaví sa vám pri bolesti hlavy aj migréne. Posilňuje obranyschopnosť, pomáha pri detoxikácii, zlepšuje kondíciu až o 15 % a funguje preventívne proti zlyhaniu imunity, či proti vzniku nádorových ochorení.

Pokiaľ ste však chorý, je treba počkať kým sa uzdravíte. Masážou by sa váš stav mohol ešte zhoršiť. Rozprúdený lymfatický systém by rozniesol škodlivé látky po celom tele. Najmä ak trpíte bakteriálnym či vírusovým ochorením, máte nevyliečiteľné nádorové ochorenie, choré ľadviny, hyperfunkciu štítnej žľazy, či srdcové opuchy.

Efekt dosiahnete v súčinnosti s vhodnou kozmetikou ako napríklad:

  • Remodelačné telové maslo účinne zvyšuje pevnosť a pružnosť pokožky a navracia telu krásne, pevné tvary. Výtažok z čiernej brusinky spolu s kofeínom odbúrava neústupnú celulitídu, spevňuje a zvláčňuje pokožku celého tela. Bohatá krémová textúra sa výborne vstrebáva a je vhodná aj pre masáž.
  • Intenzívne zoštíhľujúce telové mlieko pre ošetrenie partií tela s výskytom celulitídy. Výťažky z morských rias aktívne pôsobia na tukové bunky, uvedú do chodu odbúravanie tukov a zabraňujú ich ďalšiemu ukladaniu, podporujú zoštíhľujúcí účinok, spevňujú pokožku a kontúry celého tela.
  • Vypínací gél na zadok a boky s účinným liporedukčným systémom je určený pre zoštíhlenie a remodeláciu zadočku a bokov. Účinné látky stimulujú lipolýzu a dlhodobo zabraňujú opätovnému ukladaniu tukov v problematických partiách. Behom 1 mesiaca zoštíhli zadoček a boky až o 1 konfekčnú veľkosť. Pokožka bokov a zadočku bude nádherne vypnutá a hladká na dotyk.
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.