Odskočte si do raja – Omladnut.sk

Odskočte si do raja

Milujeme ilúzie a krásne emócie. Majú moc aspoň na chvíľu nás uniesť od každodenných starostí  a stresu. Relax totiž môže mať rôzne formy – príjemný ale aj kúzelný. Medzi čarovné chvíle s dokonalým uvoľnením sa určite radí aj čas strávený v romantickom zámockom hoteli Amade Chateau.

Malý vrakúnsky „Versailles“ je vzdialený len 50 km od Bratislavy a uchváti hneď niekoľkými výnimočnými aspektami. Rodové sídlo Amadeovcov pochádzajúcich z rodu Guth-Kelled sa vyznačuje luiséznym štýlom z čias Ľudovíta XVI. a jednotným dizajnom v celom objekte. Izby sú dekorované v jednotnom štýle, ale líšia sa farebným prevedením. V každej izbe sa nachádzajú rôzne doplnky, či už ručne tkané prikrývky na posteliach, alebo rôzne umelecké predmety.

Historizujúci nábytok vyrobený na mieru dopĺňajú starožitné solitéry, maľovka na chodbách a salónikoch je dekorovaná motívmi ruženca či bourbonovských ľalií, drevené obloženie stien reštaurácie je navrhnuté podľa francúzskych dobových vzorov.

Mezonetové apartmány s terasami sú situované v objekte na nádvorí kaštieľa. Hotelový komplex s menším parkom dotvára reštaurácia s ponukou regionálnej gastronómie zostavenej prestížnym maďarským šéfkuchárom Istvánom Volenterom, ktorý získal okrem iných ocenení  aj striebornú medailu v  Luxemburgu na Majstrovstvách sveta v roku 2006, 3. miesto v súťaži Bocuse d\’or v maďarskom finále v roku 2010 a striebornú medailu na luxemburských svetových majstrovstvách kulinárskeho umenia.

Vychutnať si môžete aj domáce hand made zákusky pri šálke čaju a kávy v originálnej cukrárni hotela a všetky zmysly budú  preciťovať čaro tohto miesta. Najobľúbenejším dezertom sú tu už dnes obľúbené „makrónky“ s rôznymi plnkami, ktoré sú vyhľadávané najmä v Rakúsku. Z cukrárne je úchvatný výhľad do anglického parku.

V hoteli nechýba vínna pivnica, konferenčné salóniky a obľúbená cigar room s ponukou špičkových destilátov a cigár.

Absolútnou čerešničkou rozmaznávania hotela je ale welness & spa s tureckými kúpeľmi Hammam. Celé wellness priestory sú veľmi priestranné a ponúkajú naozaj náročným hosťom súkromie a intimitu so špičkovými službami a milým personálom. Hammam poskytuje jedinečnú očistu tela aj duše a je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý sa dokonale pohrá s vašimi zmyslami.

Hotel je k dispozícii aj na rôzne udalosti ako svadby, oslavy, či pracovné stretnutia. Okolie tiež poskytuje rôzne možnosti trávenia voľného času ako napríklad golf, návšteva vodného diela, posedenie v čárde, adrenalínové zážitky na motokárovom okruhu, alebo pre beznádejne závislých športovcov celodenné športové aktivity od cykloturistiky  cez  zdolávanie  zákutí na kajaku či jazdu na koni.

Viac na www.hotelamade.sk

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.