Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Ochrana aj módny doplnok: Ako vybrať vhodný obal na mobil?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2020-12-03 10:30:56

Ak chcete, aby vám nový mobil vydržal čo najdlhšie, ochráňte ho kvalitným krytom. Na výber máte z viacerých materiálov a dizajnov. Viete, ktorý z nich sa najviac oplatí?

Populárne zadné kryty na mobil

Tieto obaly sa prevažne vyrábajú z tvrdeného plastu. Niektoré z nich sú na zadnej strane pogumované a nehrozí tak, že mobil vykĺzne z ruky. Výrobcovia robia kryty priamo na mieru podľa modelu. Môžete si vybrať z obrovského množstva rozličných dizajnov. Okrem jednoduchých vzorov sú v ponuke aj grafiky známych filmov či rozličné citáty.

Plastové kryty mierne presahujú displej, vďaka čomu ho môžu ochrániť pri páde na tvrdý betón. Po čase sa však farba z plastu začne odlupovať, čo nevyzerá dobre. Možno radšej zvážte drevené kryty na mobil, ktoré sú ekologickejšie a vydržia vám dlhšie.

Elegantné flipové puzdro

Flipové obaly na mobil patria k obľúbeným hlavne vďaka nadčasovému dizajnu. Ten pripomína malú peňaženku a býva univerzálny pre rôzne modely. Jediným kritériom je veľkosť uhlopriečky. Niektoré flipové obaly síce majú výrez pre fotoaparát, väčšina to rieši inak. Výrobcovia na obal zvnútra pripoja pohyblivý plast, ktorý pri fotení viete vysunúť spolu s mobilom.

Sú aj flipové puzdrá, ktoré sú určené pre konkrétne modely. Majú všetky výrezy a pôsobia rovnako elegantne. Okrem mobilu ponúkajú priestor aj pre platobné karty. Nevýhodou flipového puzdra je jeho veľkosť. Vo vrecku nohavíc vás môže tlačiť. Ak však mobil nosíte v taške, toto puzdro je pre vás ideálne.

Zdroj: Unsplash.com

Flexibilné silikónové obaly

Kryt zo silikónu je ohybný, ľahko ho nasadíte na smartfón a pri páde na zem nehrozí, že praskne. Silikón sa však rýchlo zašpiní. Priesvitné puzdrá časom dokonca zožltnú. Preto odporúčame čierny obal, ktorý aj po dlhšom používaní vyzerá stále dobre.

Klasické obaly na mobil

Klasický obal na mobil z umelej kože si môžete pripnúť na opasok. Nemusíte ho nosiť vo vrecku, takže nehrozí, že sa jeho konektory zanesú od prachu. Jeho nevýhodou je, že neposkytuje takmer žiadnu ochranu pri páde. Klasický obal patrí k starším dizajnom. Dnes sa už takmer nevyrába a nájdete ho najmä u staršej generácie.

Zdroj: Unsplash.com

Kryty pre bežcov

Pri behaní mobil vo vrecku prekáža. Preto sa oplatí ho dať do puzdra, ktoré si môžete pripnúť na ruku. Prednú časť tvorí priesvitná fólia, cez ktorú ovládate mobil. Niektoré športové obaly sú vodeodolné a dajú sa využiť aj pri plávaní či behu v daždi. Pri lacnejších puzdrách buďte ostražití. Váš smartfón nemusia ochrániť.

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy

Trendy v interiéri: Kúpeľňa s vôňou dreva