Nebite deti, budú mať depresie – Omladnut.sk

Nebite deti, budú mať depresie

Fyzické tresty detí sú zakázané v 20 európskych krajinách. Rodičia môžu svoje ratolesti biť napríklad vo Veľkej Británii a čiastočne aj v USA. Výskumy za ostatných dvadsať rokov ukazujú, že výprask zvyšuje u detí agresivitu a vedie dokonca k depresiám. Facky, bitka, či krik sa premietne na správaní aj v dospelosti. Prejavy agresie pritom smerujú voči rodičom, súrodencom, kamarátom, spolužiakom a neskôr partnerom.

Pohľad na fyzické tresty sa za ostatných dvadsať rokov výrazne zmenil. V minulosti bol považovaný za najlepší spôsob ako vychovávať poslušné deti. Do dnešnej modernej výchovy však rozhodne nepatrí. Veľa polemík a bitke spustilo aj minuloročné vyčíňanie tínedžerov v Británii.
Podľa posledných prieskumov používa väčšina rodičov pre zvýšenie disciplíny tresty ako zákaz alebo odobratie niečoho obľúbeného, avšak pätina rodičov stále uprednostňuje bitku. Až 71 percent rodičov by možnosť výprasku uvítali. Podľa odborníkov je to zo strany rodičov zľahčovanie si výchovy a mali by uprednostniť nenásilné metódy, ktoré sú však náročnejšie.
Najefektívnejšou metódou je stanoviť pravidlá a vysvetliť ich význam.

 

zdroj:dailymail.co.uk, foto: flickr.com/jeffschwartz
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.