Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Marec, mesiac kníh: Poznáte tieto inšpiratívne knihy?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2019-03-21 14:05:12

Marec je mesiacom kníh. Preto sme sa rozhodli zostaviť pre vás zoznam inšpiratívnych kníh, ktoré by mali poznať všetky úspešné ženy. Niektoré sú romány, ktoré vás nadchnú, potešia alebo zmenia váš pohľad na svet. Iné sú knihy, ktoré vám pomôžu v kariére, v plánovaní alebo v dosiahnutí rovnováhy.

Príbeh služobníčky

Román z minulého storočia sa tešil najväčšiemu úspechu v roku 2017. Natočili podľa neho rovnomenný seriál, ktorý si zaslúžil množstvo ocenení a silno zarezonoval najmä s tematikou feminizmu a ženských práv vo svete. Potláčanie ľudských práv, vykorisťovanie životného prostredia, klesajúca plodnosť, nefunkčné manželstvá a fanatizmus – znie to celkom povedome, že?

Právev do tohto sveta už v 1985 Atwood umiestnila ženu, s ktorou sa čitateľ hneď identifikuje.  Má rezký humor, ostré poznámky a túžby ako každý človek – hoci ich nemôže vyjadriť. Mnoho sa skrýva v myšlienkach, pohyboch, v schovaných zárezoch v šatníku alebo v tajných rozhovoroch s inými ženami. Je to jednoducho kniha, ktorá patrí do každej ženskej knižnice.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jana Šlinská (@_dzejny),

Buď ťažký frajer (Ako o sebe prestať pochybovať a začať žiť skvelý život)

Autorom tejto knihy je úspešná koučka a autorka bestsellerov Jen Sincerová. Napriek svojmu žánru (motivačná literatúra) je knižôčka zábavná, svieža, číta sa dobre. Obsahuje inšpiratívne príbehy, rady aj rôzne cvičenia, ktoré vám pomôžu zlepšiť si svoj život a nezblázniť sa z toho. Pomôže vám napríklad v identifikácii svojho správania, naučíte sa vytvoriť si svoj život podľa seba a napokon dospejete k oslobodzujúcemu záveru. Akému?

Veci sa naučíte brať s humorom a nie príliš vážne. Jednoducho, to, čo zmeniť môžete, zmeníte, a to, čo nemôžete… načo sa tým trápiť? Podľa jednej z čitateliek by táto kniha mala byť „povinným čítaním ľudí, ktorú chcú byť úspešní, zdraví, šťastní a bohatí. Lebo mať všetko je niečo úplne normálne a vzácne. A vy si to predsa zaslúžite!“ (píše čitateľka Ella na webe najväčšieho online kníhkupectva na Slovensku).

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Julissa | Branding + Lettering (@cositalindaestudio),

Projekt šťastia

Gretchen Rubin sa touto knihou zaradila medzi ďalších úspešných autorov kvalitnej inšpiratívnej literatúry (napríklad ku Elizabeth Gilbertovej). Na vlastnej koži si vyskúšala množstvo techník, ktoré údajne majú premeniť váš život na šťastnejší. Použila pri tom množstvo zdrojov, od psychológov a básnikov až po filozofov. Výsledkom je množstvo reálnych rád, ktoré môžete aplikovať na váš každodenný život.

Začať môžete už dnes, maličkým krôčikom vpred. Aj tie najmenšie zmeny totiž môžu váš život obrátiť k lepšiemu a priniesť doň spokojnosť a rovnováhu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Gretchen Rubin (@gretchenrubin),

Playing Big (zatiaľ bez prekladu)

Tara Mohrová roky pracuje ako profesionálny kouč so ženami. Začala si všímať, že množstvo žien v jej okolí zmenšuje svoj úspech a akokeby nevidelo svoj vlastný potenciál. Mohrová preto vypracovala program, vďaka ktorému sa tieto ženy krok za krokom naučili, ako byť viac sebavedomé a ako sa nebáť vlastného úspechu. Kniha je výsledkom jej tréningového programu.

Je to povzbudzujúce čítanie najmä pre tie z vás, ktoré majú dojem, že sa kdesi v ich kariére zasekli. Je to akýsi mentor, ktorý vás prevedie zmenami, ktoré budú mať naozaj dopad na váš život.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Personal Branding Photographer (@sophiecarefull),

Nezabíjajte vtáčika

Veríme tomu, že príbeh jedného z najvýznamnejších diel americkej literatúry vám vôbec nemusíme predstavovať. Harper Leeová získala zaň v roku 1961 Pulitzerovu cenu a prelomila ním nejednu spoločenskú bariéru. Dnes už kultový román sa na prvý pohľad zdá byť o rasizme a nespravodlivej justičnej vražde.

Okrem toho je to však dojímavý príbeh, ktorý rozpráva o dospievaní, o tom, ako si mladí (a aj starí) ľudia vytvárajú svoje názory. Hovorí o morálke, statočnosti, spravodlivosti, odvahe… je to klasika, ktorú treba prečítať. Je to možno príjemný príbeh na dlhý piatkový večer, ale zároveň je to silné čítanie, ktoré vám odporúčame všetkými desiatimi.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Odeon.sk (@odeon.sk),

Prečo nie som feministka (Feministický manifest)

Kniha z pera Jessy Crispinovej obletela minulý rok všetky sociálne siete. Ľudia sa k nej vyjadrovali často, pozitívne a aj negatívne, kritika aj chvála sa sypala zo všetkých strán. Túto knižôčku totižto prečítate za 2-3 hodiny, ale budete o nej premýšľať dlho.

Autorka ostro kritizuje moderný feminizmus, a práve preto si myslíme, že by si ju mala prečítať každá feministka. Otvára diskusiu o dobrých a zlých stránkach feminizmu, hovorí veľmi otvorene o tom, čo tu chýba a že aktuálne sa svet hýbe úplne nesprávnym smerom. Je to silná, kontroverzná kniha, ktorá rozpúta zaujímavé vnútorné dialógy, no bude tiež skvelým predmetom diskusií s priateľkami (aj priateľmi). 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa inaque.sk (@inaque.sk),

Samozrejme, nemôžete v článku hovoriť o každej jednej knihe, ktorá stojí za prečítanie. Určite ich však je mnoho. Ak chcete nám a aj ďalším čitateľkám prezradiť, ktorú knihu by podľa vás mala poznať každá žena, je to veľmi jednoduché. Stačí, ak sa o to podelíte na sociálnych sieťach a nezabudnete nás označiť @omladnut.sk!

Tešíme sa na vaše tipy a fotky.

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy

Trendy v interiéri: Kúpeľňa s vôňou dreva