Vrásky sa rýchlo tvoria na dehydrovanej pleti – Omladnut.sk

Vrásky sa rýchlo tvoria na dehydrovanej pleti

Voda má pre náš organizmus nezastupiteľný význam. Pre udržanie stáleho objemu tekutín je dôležité dodržiavať správny pitný režim v ideálnom prípade 2-3 l tekutín denne. Ich potreba sa však výrazne mení v závislosti od klimatických podmienok, výkonu, profesie, veku, pohlavia (muži majú všeobecne až o 10% rýchlejšie metabolizmus), či zdravotného stavu. dostatok vody je však dôležitý i pre krásu.

 

Nedostatok vody = predčasné starnutie

V každom veku je pre zdravú a žiarivé pleť nutná nielen vnútorná ale i vonkajšia hydratácia, ktorá posilňuje schopnosť pokožky zdržovať vodu a bráni predčasnému starnutiu. Vnútorná hydrolipidová vrstva pokožky obsahuje len 10% vody ale chráni jej spodné vrstvy pred nadmerným vysušovaním či negatívnym pôsobením vnútorných vplyvov. Hlbšie vrstvy pokožky sú na vodu bohatšie (až 72% vody). akonáhle sa však tieto zásoby hydratácie znížia, vo všetkých vrstvách pokožky dochádza k zmenám, ktoré na povrchu pozorujeme ako prvé príznaky vysúšania a starnutia pokožky.

Suchá alebo dehydrovaná pleť

Správna hydratácia nesúvisí len s tým koľko vody vypijeme a či používame hydratačnú kozmetiku ale aj s tým ako je pokožka schopná vodu udržať. K tomu nám pomáha dokonalá bairéra medzi kožou a vnútorným prostredím, ktoré vytvára ochranný kožný film na povrchu pokožky. A práve s týmto problémom sa najčastejšie stretáva suchá pleť, i keď dehydratácia môže postihnúť i všetky ostatné typy pleti.

Suchá pleť je veľmi jemná, citlivá, málo odolná voči vplyvnom vonkajšieho prostredia. Často sa jemne olupuje  a svrbí. Býva tenká, bledá so zreteľne presvitajúcimi žilkami. jej suchosť je spôsobená menším množstvom a zníženou funkciou mazových žliaz. Nedostatok lipidov v ochrannom kožnom filme je následne príčinou dehydratácie kože a tvorby jemných vrások.

Dehydrovaná pleť. K dehydratácia pleti dochádza ľahko pri porušení ochrannej kožne bariéry. nežiadúce odstránenie kožného mazu môže byť spôsobené rôznymi vplyvmi – zbytočne intenzívnou hygienou, častým kúpaním v chlórovanej vode, pobytom v klimatizovaných priestoroch, prudkým vetrom i mrazom. Kvalite pleti neprospieva ani zlá životospráva, nedostatok spánku alebo nadmerné slnenie. dehydratovaná pleť je viditeľne unavená, ochabnutá, so sivastým nádychom. ľahšie a rýchlejšie sa na nej tvoria vrásky.

Hydratácia a starnutie

S pribúdajúcim vekom dochádza k výraznejším zmenám kože. Pleť stráca elasticitu, povrchová vrstva sa stenčuje a znižuje sa produkcia mazu a potu. Tvorba ochranného kožného filmu je obmedzená a koža je dehydrovaná a suchá. Súčasne s tým stráca svoju pevnosť a schopnosť rýchlej regenerácie a vrásky sa prehlbujú.

Tipy pre dehydrovanú pleť:

Nivea oživujúci hydratačný krém Aqua Sensation

Unikátna kombinácia látky Hydra IQ, ktorá aktivuje tvorbu aquaporínov, a výťažkov z uhorky pleť intenzívne hydratuje a zanecháva ju sviežu a žiarivú. Obsahuje aj UVA a UVB filtre. (cena 9,16)

 

 

Hydratácia pre celé telo

Nivea ľahké telové mlieko a krém na ruky Express Hydration

Ultraľahké mlieko a krém pokožku dlhodobo hydratujú a udržujú ju hebkú a pružnú. Zloženie s morskými minerálmi a inovatívna technológia Hydra IQ optimalizuje hydratáciu a je distribúciu z vnútorných zdrojov na celých 24 hodín. (cena mlieko 4,60€, krém na ruky 2,69€)